Pochodząca ze Żnina, wychowanka Uczniowskiego Klubu Sportowego Pałuki, Bogna Świtała zdobyła złoty medal bilardowych mistrzostw Polski, które odbywały się w Kielcach. Debiut w krajowym czempionacie może też uznać za udany Oktawia Brodecka (Dragon Janowiec Wielkopolski).

Żninianka, obecnie reprezentująca Green Club Gdańsk, triumfowała w turnieju w odmianę 9-bil. W wielkim finale mistrzostw zmierzyła się z Dominiką Pawełczyk (Miłek Wiślica), której nasza bilardzistka nie dała szans zwyciężając 6:0.

Medal zdobyty podczas tegorocznych mistrzostw Polski jest szóstym w seniorskiej karierze Bogny Świtały. Wcześniej dwukrotnie zdobywała wicemistrzostwo Polski i trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium. Bilardzistka brała udział również w dwóch pozostałych turniejach rozgrywanych w ramach mistrzostw Polski.

Bogna brała udział również w turniejach w odmianę 8-bil i 10-bil. W pierwszej zajęła piąte miejsce, w drugiej – dziewiąte.

W mistrzostwach Polski startowało ponadto dwoje bilardzistów reprezentujących pałuckie kluby. W kategorii mężczyzn w odmianę 9-bil 25. miejsce zajął Dawid Borkowski (Łabiszynianka).

Z kolei 16-letnia debiutantka Oktawia Brodecka z Dragona Janowiec Wielkopolski, zwyciężczyni Junior Tour 2023, w turnieju w odmianę 9-bil wywalczyła siódme miejsce, w dwóch pozostałych uplasowała się na dziewiątej pozycji.

Więcej w papierowym wydaniu Tygodnika Pałuki.