Występujący w PlusLidze siatkarze Bogdanki LUK-u zmierzyli się na wyjeździe z czwartym zespołem minionego sezonu – Aluronem CMC Wartą. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:0.

Przed tym spotkaniem oba zespoły miały po tyle samo punktów i sąsiadowały ze sobą w tabeli, więc zapowiadało się emocjonujące starcie. Takie też było, choć lublinianom nie udało się urwać nawet seta.

Początek tego meczu był wyrównany. Wprawdzie gospodarze prowadzili, ale nie mogli się oderwać od lublinian na więcej niż dwa punkty. Zespół trenera Massima Bottiego wreszcie dogonił rywala. Po ataku Tobiasa Branda był remis 8:8, a chwilę później as serwisowy reprezentanta Niemiec przyniósł Bogdance pierwsze w tym meczu prowadzenie. Potem oba zespoły grały punkt za punkt, a wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Po atomowym ataku Mateusza Bieńka było 16:16. Z czasem zaczęła się zarysowywać przewaga zawiercian, którzy odskoczyli na trzy punkty. Pod koniec seta ten dystans jeszcze wzrósł, a wynik partii na 25:19 ustalił autowym serwisem Jakub Wachnik.