Dobiegła końca druga edycja turnieju siatkówki plażowej Bogdanka Beach Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. Zwyciężył lubelski mikst Agnieszka Gołofit i Michał Szust.

Do turnieju finałowego, który rozegrano na boiskach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przystąpiło 14 par wyłonionych z eliminacji. Zawody odbyły się w Świdniku, Międzyrzecu Podlaskim, Janowie Lubelskim i Chełmie. Z każdej imprezy do finału kwalifikowały się cztery najlepsze miksty.

Zwyciężyła para Agnieszka Gołofit i Michał Szust, która wygrała wszystkie partie bez straty seta, a w meczu o pierwsze miejsce pokonała inny lubelski duet – Paulinę Kłuś i Szczepana Gębczyka 2:0 (15:11, 15:12). Co ciekawe, przed rokiem troje z czwórki finalistów także walczyło o pierwszą lokatę. Triumfował wówczas Szust, ale grał z inną partnerką – Aleksandrą Elko. Skład rywali był taki sam.