A A+ A++

Realizowany od jesieni 2021 roku program “Laboratoria Przyszłości” to największa w historii inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację – około miliarda złotych trafiło już do blisko 12 tysięcy szkół podstawowych w całym kraju.

W ramach Laboratoriów Przyszłości w województwie warmińsko-mazurskim przeznaczono blisko 34 miliony zł na budowanie kompetencji przyszłości: kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży. Na Warmii i Mazurach wsparciem objętych zostanie blisko 102 tysiące uczniów i ponad 400 szkół podstawowych, które otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

więcej informacji na stronie: www.gov.pl/laboratoria

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa tablicach przystankowych pojawił się nowy symbol. Co oznacza?
Następny artykułUniwersytet Warszawski zaprasza na e-kursy – Marketing inicjatyw lokalnych