A A+ A++

W ramach projektu Wysoka Jakość Kształcenia Zawodowego w ZSP 2 otrzymaliśmy niebagatelną kwotę blisko 2 mln złotych z czego doposażamy się za ponad 500 tys. złotych. Aktualnie zorganizowaliśmy już i wyposażyliśmy w pełni pracownie elektrotechniki i elektryki, a także mechatroniki samochodowej oraz pracownie obrabiarek cyfrowych. Zakupiliśmy panele mechatroniczne, symulatory obrabiarek sterowanych numerycznie. Teraz są to takie prawdziwe pracownie XXI wieku – mówi Lidia Łopusiewicz. 

Pomimo pandemii z pracowni korzystają już pierwsi użytkownicy. – Obecnie już organizujemy dla młodzieży kurs druku 3d i szkolimy nauczycieli w zakresie paneli mechatronicznych oraz symulatorów obrabiarek – podkreśla dyrektor ZSP nr 2.

Pracownia samochodowa


Może wygląda to jak zabawka, ale wszystkie elementy tych układów składają się z podzespołów faktycznie wykorzystywanych w motoryzacji. Mamy tutaj akurat przykład Yamahy, ale są też symulatory Volkswagena czy Opla. Dlatego przekłada się to na praktykę – wyjaśnia Bogusław Dróżdż, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP 2.

Słuchaj całości: 

Pracownia obrabiarek cyfrowych 

Możemy symulować różne warunki pracy jakie mogą wystąpić, czyli możemy dobierać różne prędkości skrawania, rózne parametry technologiczne i sprawdzić jak to przekłada się na program i wykonanie elementu – mówi Mariusz Sobański, uczący przedmiotów zawodowych na “Piomie”.

Słuchaj całości: 

Pracownia drukarek 3D

Jeśli wierzyć prognozom sprzed 8 lat to drukarki 3D zastąpią fabryki. Jest to technologia, która przeżywa drugi renesans, ponieważ pamięta lata 80-te ubiegłego wieku. Nową młodość, czyli bardziej ekonomiczne podejście to jest mniej więcej od roku 2012. Moim zdaniem fabryk nie zastąpią, ale pięknie wypełnią lukę pomiędzy wytwarzaniem ręcznym i tym masowym – przewiduje Michał Liberda, prowadzący kurs z druku 3D i pracownik prywatnej drukarni. 

Słuchaj całości: 

Bardzo mocno stawiamy na naukę przedmiotów zawodowych, przy czym warto zwrócić uwagę, że wszystkie zawody, których nauczamy są deficytowe, czyli takie, w których jest praca zarówno na rynku piotrkowskim oraz ogólnopolskim. Dlatego wszystkich zachęcamy – przyjdźcie na “Piomę” i uczcie się z nami, bo naprawdę warto – podsumowuje Lidia Łopusiewicz. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPuławskie obchody 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
Następny artykułPolicja ma kilka rad dla robiących przedświąteczne zakupy