A A+ A++

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej odbyło się spotkanie online z dyrektorem oddziału Polskiej Spółki Gazowniczej w Białymstoku, Grzegorzem Mackiewiczem.

Został wykonany pierwszy etap gazociągu, z którego korzystają już pierwsi klienci w Dąbrowie Białostockiej. W tym roku rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę stacji docelowej, będzie ona stać w tym samym miejscu, w którym będzie podejmowana dzisiejsza uchwała (chodzi o działkę 69/12 w Dąbrowie Białostockiej, na której znajdują się urządzenia PSG służące do magazynowania, dystrybucji i przesyłu gazu ziemnego LNG – red). Inwestycja ruszy już w tym roku. Nie będzie ona zakłócać dostarczania gazu z tej małej stacji, która teraz funkcjonuje. Będzie budowana równolegle obok – tłumaczył prezes.

Budową zajmie się Górnośląski Zakład Obsługi Gazownictwa. Protokół techniczny ma zostać wykonany do 30 marca 2022 roku, zaś całościowy – do 30 czerwca 2022. Mała stacja, która teraz funkcjonuje, zostanie zlikwidowana, gdy zacznie działać instalacja docelowa. Równolegle trwa także budowa sieci gazowej.

Niestety gazyfikacja nie będzie dotyczyć okolicznych miejscowości. Na razie gazyfikujemy miasto. Ze względów ekonomicznych nie jesteśmy w stanie zrobić tego na wsiach – wyjaśniał Grzegorz Mackiewicz.

Radny Zbigniew Bałdowski zapytał, co z mieszkańcami, których domy nie są bezpośrednio położone przy terenach objętych projektem.

Na razie zajmujemy się siecią główną. Potem, w miarę możliwości, będziemy się rozbudowywać. Zależne jest to od liczby chętnych przy danej ulicy. Zasadne jest, aby osoby spoza terenu gazyfikacji składały wnioski już teraz – powiedział prezes.

Zapotrzebowanie na gaz na dzisiaj w Dąbrowie Białostockiej jest na tyle niskie, że ta mała stacja jest na razie wystarczająca. Nie ma żadnego zagrożenia w dostawie gazu dla klientów – dodał Mackiewicz.

 CZYTAJ TEŻ: Koncesje dla stacji LNG przydzielone. Na liście instalacja z Dąbrowy Białostockiej

(or)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak nasz układ immunologiczny walczy z wirusem SARS-CoV-2
Następny artykułKoronawirus. 4,1 proc. populacji UE zostało zaszczepione dwiema dawkami