A A+ A++

&lt![CDATA[

JPK_V7 obowiązuje od 1 października, wszyscy czynni podatnicy VAT musieli wysłać ten plik do 25 listopada 2020 r. Ponieważ nowy JPK znacznie różni się od plików wysyłanych do tej pory, zapewne niejeden podatnik zastanawia się, czy wszystkie czynności wykonał prawidłowo. Czy należy obawiać się kar? Przedstawimy to na poniższych schematach.

SYTUACJA 1

Podatnik od 1 października rozpoczął ewidencjowanie na potrzeby JPK. Upewnił się, że dane (w tym kody) są prawidłowe. Do 25 listopada przesłał plik do skarbówki. US stwierdził, że rozliczenie w formacie JPK jest prawidłowe i je zaakceptował. Podatnik nie musi się więc niczym martwić.

SYTUACJA 2

Podatnik od 1 października rozpoczął ewidencjowanie na potrzeby JPK. Upewnił się, że dane (w tym kody) są prawidłowe. Do 25 listopada przesłał plik do skarbówki. US stwierdził jednak, że rozliczenie w formacie JPK nie jest prawidłowe (np. zawiera błędny kod). Skarbówka wzywa więc podatnika do poprawienia błędów w terminie 14 dni. Dalsze postępowanie może wyglądać następująco:

a) Podatnik poprawia błędy w wyznaczonym terminie. Rozliczenie jest zaakceptowane przez US i na tym sprawa się kończy.

b) Podatnik w wyznaczonym terminie składa wyjaśnienia, że ewidencja nie zawiera błędów. Jeśli US uzna te argumenty, zaakceptuje rozliczeni … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBarka Fortuna będzie układać Nord Stream 2
Następny artykułSzkoła gotowania