A A+ A++

Gates, współzałożyciel Microsoftu, zasiadał w radzie dyrektorów firmy od 2004 r. “Przywództwo w firmach Berkshire i Microsoft nigdy nie było silniejsze, więc nadszedł czas, aby zrobić ten krok” – przekazał we wpisie zatytułowanym “Focusing My Time” (skupiając się na własnym czasie – red.).

Berkshire Hathaway, o której wspomina Gates, to grupa kapitałowa zajmująca się przede wszystkim ubezpieczeniami.

Nie zawiesza współpracy całkowicie

“Odejście z zarządu Microsoftu w żadnym razie nie oznacza odejścia z firmy” – zaznaczył przedsiębiorca i dodał, że Microsoft zawsze będzie ważną częścią jego życiowej pracy. “Nadal będę współpracował z Satyą (Nadellą, prezesem Microsoftu – red.) i kierownictwem technicznym, aby pomagać w kształtowaniu wizji firmy oraz współuczestniczyć w osiąganiu jej ambitnych celów” – zadeklarował.

ZOBACZ: Szef Amazona najbogatszym człowiekiem świata. Pobił rekord Billa Gatesa

Podkreślił również, że ma w sobie “więcej optymizmu niż kiedykolwiek” w związku z postępami firmy i tym, jakie korzyści może ona nadal przynosić światu.

Satya Nadella, który jest prezesem firmy od 2014 roku, stwierdził natomiast, że Microsoft nadal będzie czerpał korzyści z “ciągłej technicznej pasji Billa i jego porad”, które mają zaowocować dalszym rozwijaniem produktów i usług spółki. “Jestem wdzięczny za przyjaźń Billa i nie mogę się doczekać dalszej współpracy” – stwierdził Nadella, cytowany w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie Microsoftu.

Więcej czasu na filantropię

Gates w swoim wpisie zadeklarował, że powodem jego decyzji jest chęć jeszcze większego zaangażowania się w działalność filantropijną, w szczególności związaną ze sprawami zdrowia i zmian klimatycznych. “Traktuję priorytetowo moje zaangażowanie w rozwiązywanie najtrudniejszych wyzwań stojących przed światem” – stwierdził.

ZOBACZ: Bill Gates wspiera alternatywne badania nad chorobą Alzheimera. Zainwestował 50 mln dolarów

65-letni przedsiębiorca od założenia Microsoftu w 1975 roku do 2006 miał decydujący głos w sprawach strategicznych firmy, nawet kiedy nie pełnił formalnie funkcji jej prezesa. W późniejszym okresie ograniczył swoje zaangażowanie w działalność spółki, rezygnując z pracy w pełnym wymiarze na rzecz działalności dobroczynnej.

W 2000 roku wraz z żoną Melindą założył “Bill & Melinda Gates Foundation” – największą na świecie organizację charytatywną, która angażuje się m.in. w rozwiązywanie problemów tzw. Trzeciego Świata, w szczególności przeciwdziałając występującym tam chorobom. Na światowe zdrowie fundacja przeznacza rocznie średnio 800 mln dolarów amerykańskich.

W 2019 roku działalność filantropijna Gatesa została przedstawiona w dokumentalnym miniserialu Netflixa “W głowie Billa Gatesa”.

Twoja przeglądarka nie wspiera odtwarzacza wideo…

bia/prz/ polsatnews.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSILNY WIATR DAŁ SIĘ WE ZNAKI MIESZKAŃCOM POWIATU OSTRÓDZKIEGO
Następny artykułOgraniczenie dostępu do Urzędu Skarbowego