Oliwia Bełczew z KKL Kielce zdobyła złoty medal w biegu na 1000 m juniorek młodszych podczas halowych mistrzostw Polski rozgrywanych w Rzeszowie.

Niespełna 17-letnia zawodniczka, podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika, była zdecydowaną faworytką biegu na 1000 m. Legitymowała się najlepszym czasem ze startujących biegaczek (2.49,50) i broniła mistrzowskiego tytułu sprzed roku.

Od startu objęła prowadzenie. Przez pierwszą część dystansu rywalki starały się jej dotrzymać kroku, ale później zostały wyraźnie z tyłu. Kielczanka wygrała zdecydowanie z czasem 2.55,68. Druga na mecie Oliwia Kopeć z AZS AWF Warszawa straciła do niej ponad półtorej sekundy.