Tradycyjna impreza sportowa na zakończenie starego roku przeszła do historii. Trzydziesta edycja została rozegrana nietypowo, bo poza centrum miasta, pierwszy raz w historii opuściła ul. Nadbrzeżną i Blich.

Z racji remontu ulic Nadbrzeżnej i Blich, a więc stałej trasy Biegu Sylwestrowego w tym roku zdecydowano o przeniesieniu imprezy na Osiedle Królów w Gorlicach. To właśnie ulicami Kochanowskiego i Batorego poprowadzono pętlę tej biegowej imprezy.

Na starcie stawiło się 310 zawodników, którzy biegali jak zwykle dystanse o dwóch długościach, 5 i 10 km, na dwu i półkilometrowej pętli.

Najlepszymi zawodnikami imprezy zostali Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego, która pokonała trasę 5 km w czasie 18 minut 41 sekund, zaraz za nią uplasowała się Kornelia Kmiecik z Harklowej (00:20:22) i Kamila Zając z Gnojnika z czasem 00:21:14.

Wśród mężczyzn najszybszy na piątkę był Rafał Sułkowski z Limanowej, z czasem 15:05, na kolejnym stopniu podium stanął Michał Wojciechowski z Tarnobrzega, jego czas to 15:09, na trzecim miejscu przybiegł Henryk Warzecha z Łącka z czasem 15:36.