A A+ A++

Wnętrza wielu polskich łazienek posiadają bidety o różnych formach. Coraz częściej spotykane są tak stojące, jak i wiszące bidety, w prostej i bardziej zróżnicowanej estetyce. Dlaczego popularność bidetów rośnie? Czemu dawniej tak nie było? Jakie zastosowanie ma bidet, kiedy warto pomyśleć o jego instalacji i jakie korzyści zapewnia ona tym, którzy się na niego zdecydują? Sprawdź i przekonaj się o zaletach tego prostego i skutecznego rozwiązania!

Bidet a styl łazienki i jej wielkość

Zanim w ogóle zacznie się rozmowa o typie bidetu, który znajdzie się w danym wnętrzu łazienkowym, należy określić, jak to wnętrze ma wyglądać. Nie chodzi wyłącznie o styl łazienki, ale tak ważne aspekty, jak jej powierzchnia czy dopasowanie bidetu do sedesu. Gdy sedes ma formę wiszącą, bidet nie powinien mieć stojącej. Okaże się to nieprzyjemnym zgrzytem estetycznym, który z pewnością nie przypadnie nikomu do gustu.

Kluczowy aspekt stanowi także powierzchnia łazienki. Jeśli jest ona bardzo niewielka, a dodatkową przestrzeń na bidet trudno wygospodarować, należy zrezygnować z tego rozwiązania. Warto natomiast planowanie zakupu bidetu rozpocząć już przy projektowaniu danej łazienki w większych rozmiarach. Bidet może się oczywiście znaleźć w łazience małej, jednak już na samym etapie jej projektowania należy uwzględnić jego obecność i miejsce. Świetne modele bidetów są dostępne w sklepie Łazienka Rea.

W łazienkach średnich i dużych dodanie bidetu nie powinno być tak trudne, jak w przypadku mniejszych. Miejsce na niewielki bidet w przestrzeniach o średniej i dużej powierzchni może być cięższe do znalezienia w przypadku bidetów wiszących. To ze względu na konieczność zastosowania zabudowy stelaża. Pozostaje jednak pytanie: po co w ogóle mieć bidet?

Bidet w łazience – korzyści

Każdy posiadacz bidetu szybko przekona się o korzyściach wynikających z jego posiadania. Higiena intymnych części ciała wymaga odpowiedniego podejścia, którą bidet potrafi zapewnić na znacznie wyższym poziomie niż zwykły papier toaletowy. Wysoka higiena osobista to lepsze zdrowie, a więc odporność na choroby i infekcje.

Nie jest więc to akcesorium, ekstrawagancki dodatek, zbytek, a pełnoprawna część wyposażenia łazienkowego, która ułatwia utrzymywanie wysokiej higieny osobistej każdego dnia. Jest łatwy w obsłudze nawet dla osób, które wcześniej nie miały z nim styczności. Korzystanie z urządzenia jest bardzo intuicyjne, sama konstrukcja sprawia zaś, że jest także proste, łatwe i szybkie.

Ponadto bidet w łazience domowej wywołuje wrażenie profesjonalności. Brzmi to dość zaskakująco, ale gość, który zauważy w łazience bidet, z pewnością pomyśli o domownikach, że zachowują najwyższe standardy higieny. Obecny jest w nim także wymiar psychologiczny! Wygoda, komfort, higiena, profesjonalizm i dbanie o własne zdrowie – z tym kojarzy się bidet. I słusznie!

Bidet a styl – jaki wybrać?

Minimalistyczny bidet naścienny sprawdzi się w łazienkach stylizowanych tak na skandynawskie, jak i eklektyczne, tradycyjne oraz nowoczesne. Co prawda łazienka utrzymana w stylu glamour lepiej przyjmie bidet nieco bardziej estetycznie różnorodny, jednak bidety łatwo dostosowują się do konkretnych łazienek.

Sprzedawcy oferujący bidety nie sprzedają wyłącznie kilku standardowych modeli. Urządzenia te stały się na tyle popularne, że na rynku nietrudno o różnorodność i zaskakujące i funkcjonalne rozwiązania.

Czy warto więc posiadać bidet w swojej łazience? Oczywiście! Jest to urządzenie, które z początku może wydawać się niepotrzebnym akcesorium. Nic bardziej mylnego! Aby się do niego przekonać, wystarczy spróbować. Z pewnością nie zawiedzie oczekiwań nawet tych, którzy podchodzą do posiadania tego sprzętu sceptycznie!

[artykul partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy 🙂
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKielce. Pijana 35-latka prowadziła autobus. Wiemy, jaką jechała trasą
Następny artykułPHN S.A.: Terminy publikacji raportów okresowych w roku obrotowym 2023