Aktywizacja czytelnicza i kulturalna seniorów to jeden z ważniejszych celów działalności bibliotek. By właściwie kształtować ofertę usług dla tej grupy odbiorców należy dokładnie poznać i zdefiniować potrzeby osób starszych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. Biblioterapia w pracy z seniorami. Seniorzy pełni zdrowia, mądrości i wigoru. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu pn. Kompas kreatywnego bibliotekarza, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
OPIS SZKOLENIA
Celem szkolenia jest dostarczenie inspiracji, wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu metod pracy z seniorami. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak rozwijać umiejętności samodzielnego prowadzenia zajęć z osobami w wieku dojrzałym, zapoznają się z różnymi technikami pracy twórczej na bazie odpowiednio dobranej literatury. Program szkolenia obejmuje także elementy stymulacji pamięci i rozwoju intelektu. Pokazuje, jak aktywnie prowadzić spotkania łączące pokolenia oraz rozwijać międzypokoleniową transmisję wartości.
TERMIN – 10 września 2021 r.
GODZINY – 10.00-12.00
FORMA – Szkolenie online z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Uczestnicy mogą korzystać z komputera z dostępem do Internetu lub urządzenia mobilnego. Komunikacja odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej.
ZGŁOSZENIA – Zapisy prowadzone są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który po uzupełnieniu należy przesłać na adres [email protected] do 6 września 2021 r. Liczba miejsc ograniczona.
ZAŚWIADCZENIA. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty poświadczające udział w szkoleniu wystawione przez SBP.
KTO PROWADZI SZKOLENIE?
dr Wanda Matras-Mastalerz – adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie, kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej. Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik Uniwersytetu Dzieci i Rodziców przy UP w Krakowie oraz kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Kierownik studiów podyplomowych z zakresu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS