A A+ A++

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

I może trudno w to uwierzyć, ale będzie to już ósmy sezon rowerów miejskich nad Białą.

– System BiKeR składa się z 58 stacji – w tym 54 stacje w Białymstoku i po dwie stacje w Choroszczy i Kleosinie – a także z 574 jednośladów standardowych, w tym 50 rowerów wyposażonych w foteliki dla dzieci oraz 10 rowerów typu tandem i 20 rowerów dziecięcych. Dzięki zastosowaniu rowerów IV generacji jednoślady można oddawać za dodatkową opłatą także poza stacjami rowerowymi. Podobnie jak w poprzednim sezonie rowery będzie można wypożyczać i zwracać w Choroszczy i Kleosinie w gminie Juchnowiec Kościelny – wylicza Eliza Bilewicz-Roszkowska z biura prasowego w magistracie. 

Ponad 3 mln wypożyczeń

Za zorganizowanie, bieżące zarządzanie i eksploatację sieci BiKeR odpowiada firma Nextbike Polska. Rowery standardowe, tandemy i rowery dla dzieci można wypożyczać i zwracać na wszystkich stacjach BiKeR na terenie funkcjonowania systemu. Lokalizacje rowerów można sprawdzić na stronie systemu oraz w aplikacji mobilnej. Wypożyczenie roweru możliwe jest za pomocą aplikacji mobilnej oraz karty zbliżeniowej (np. miejskiej czy bankomatowej). 

– BiKeRy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Z białostockich rowerów miejskich korzystają tysiące osób. To ekologiczny, zdrowy i atrakcyjny sposób na przemieszczanie się po Białymstoku – komentuje prezydent Tadeusz Truskolaski. – Z każdym kolejnym rokiem przybywa amatorów miejskiego roweru, co bardzo nas cieszy. Od 2014 roku prawie 100 tysięcy osób dokonało ponad 3 milionów wypożyczeń. 

Jak zwracać rower?

Na stacjach BiKeR, tak jak w poprzednim sezonie, nie ma urządzeń dokujących, do których wsuwa się rower. Zamknięcie roweru przy zwrocie następuje za pomocą blokady O-Lock, która jest na tylnym kole i w czasie jazdy pozostaje otwarta. Po zakończeniu jazdy wystarczy zablokować zamek O-Lock. Rower zwróci się automatycznie po zamknięciu blokady.

Rowery można pozostawiać w dowolnym miejscu strefy, tzn. niekoniecznie na stacji (naliczana jest wtedy dodatkowa opłata w wysokości 10 zł). Ważne, aby pozostawiać rowery w miejscu ogólnodostępnym i aby zwrócony rower nie zagrażał innym użytkownikom drogi, nie blokował przejścia ani przejazdu. Jeśli wypożyczymy rower pozostawiony poza stacją, a zwrócimy go na stacji, za taką operację Nextbike doładuje nasze konto dodatkowymi 2 zł na przejazdy. Instrukcje dotyczące wypożyczenia i zwrotu można znaleźć na stacji, na każdym rowerze oraz na stronie bikerbialystok.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDostępna sobota – spotkanie z pracownikiem Radmoru (PJM)
Następny artykułZnamy się! Detal w architekturze – wirtualny spacer…