A A+ A++

Chcesz wiedzieć, czym żyje Białystok? Zapisz się na nasz poranny newsletter lokalny, a nic Cię nie ominie!

W czerwcu widzowie będą mogli zobaczyć „Obraz pożądania”, „Oto my” i „Zabij to i wyjedź z tego miasta”.

– Najbliższy seans 14 czerwca to „Obraz pożądania”, w którym w jednej z głównych ról zobaczymy Micka Jaggera. Kolejny pokaz, 21 czerwca, to piękna, czuła i ujmująca opowieść o relacjach ojciec-syn w filmie „Oto my”. Natomiast 28 czerwca zaprezentowany zostanie film „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Reżyser Mariusz Wilczyński na stworzenie tego obrazu poświęcił 14 lat, a wśród głosów jakie pojawiają się w tej animacji, usłyszymy m.in. Andrzeja Wajdę, Irenę Kwiatkowską czy Barbarę Krafftównę – zaprasza Emilia Romaniuk, kierownik ds. marketingu z białostockiego kina Helios. Przypomina, że twarzą projektu Kino Konesera w sieci Helios jest znany i ceniony krytyk filmowy Tomasz Raczek.

Opisy filmów:

Obraz pożądania

Fot. Jose Haro / Best Film

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang, świetna rola w „The Square). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz.

Oto my

'Oto my'‘Oto my’ Mat.pras.

Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie. Aharon z oddaniem wychowuje swojego syna Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Czy jest na to gotowy? Aharon uważa, że nie, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania… W drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.

Zabij to i wyjedź z tego miasta

'Oto my'Fot. materiały prasowe

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film jest autobiograficzną impresją reżysera Mariusza Wilczyńskiego.

(Opisy filmów – materiały organizatora)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChcesz mieć wpływ na przyszłość miasta?
Następny artykułSławek Uniatowski odda hołd swoim muzycznym mistrzom