A A+ A++

Wykłady, konsultacje, instruktaże ćwiczeń oraz porady dietetyczne związane z profilaktyką schorzeń – to ciekawa oferta krzeszowickiej balneologii. W marcu będą jeszcze dwa spotkania.

Kierownik Zespołu Pracowni Rehabilitacyjnych Wojciech Kurzydło w trakcie swojego wykładu

“Biała Sobota” to ogólnopolska akcja, w trakcie której w placówkach medycznych, szpitalach i przychodniach można zrobić darmowe badania, posłuchać prelekcji oraz odbyć darmowe konsultacje lekarskie.

Pierwszy sobotni cykl “Profilaktyka schorzeń układu ruchu” poświęcony był głównie “Cichemu zgłodziejowi kości”, czyli osteoporozie. O schorzeniu, profilaktyce oraz leczeniu opowiadała lek. med. specjalista rehabilitacji medycznej Barbara Zalewska.

Następnie wykład miał Kierownik Zespołu Pracowni Rehabilitacyjnych MAłopolskiego Szpitala Rehabulitacyjnego – Wojciech Kurzydło. Opowiadał między innymi o wytycznych WHO, dotyczących regularnej aktywności fizycznej, wpływie zbyt dużej masy ciała człowieka na zużywający się układ kostno-stawowy człowieka. Nie zabrakło wzmianki o przykładowych planach treningowych dla osób młodych, starszych czy schorowanych.

– Podejmowanie jakiejkowiek aktywności fizycznej jest o wiele lepsze niż jej brak – wspominał.

Po serii wykładów był czas na specjalistyczne konsultacje lekarskie kadry Małopolskiego Szpitala.

Terapauta zajęciowy, dietetyk Agnieszka Dudek, pokazała uczestnikom plany dietetyczne i produkty żywnościowe pomocne w walce z dolegliwościami stawów.

W wydarzeniu wzięło udział około 40 osób. Patronatem honorowym był Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Łukasz Smółka.

Następne “Białe Soboty”:

  • 16 marca – profilaktyka udarów mózgu, opieka na pacjentem pod udarze mózgu
  • 23 marca – profilatyka wad postawu u dzieci

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Wystarczy wcześniej zapisać się telefonicznie po numerem: 12 258 96 30, 12 258 96 60.

Poradnia Rehabilitacyjna w Małopolskim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Krzeszowicach zajmuje się leczeniem między innymi:

chorób ortopedycznych (stany po urazach i złamaniach, po amputacjach kończyn, zmiany zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, skrzywienia kręgosłupa i wady postawy), chorób reumatycznych (zesztywniające zapalenia stawów, zwyrodnienia stawów biodrowych i kolanowych) a także chorób układu nerwowego (zespoły bólowe kręgosłupa, rwa ramieniowa i kulszowa, stwardnienie rozsiane (SM), stany po udarach mózgu, po urazach czaszkowo – mózgowych, po zabiegach neurochirurgicznych).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędzie nowy przystanek przy ulicy Chmielnej? Miasto chce rozmawiać z mieszkańcami
Następny artykułPrzegrana MKS Krajna Nakło z liderem