A A+ A++

Już po raz trzynasty w lęborskim kinie “Fregata” odbędą się pokazy filmów w ramach przeglądu “Gdynia Dzieciom”. Przegląd jest częścią Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, najważniejszej polskiej imprezy filmowej. W programie darmowe projekcje, konkursy i zajęcia edukacyjne po i przed seansami. Wszystko to w lęborskiej “Fregacie” od 24 września do 1 października 2024 roku.

– Przegląd jest wspaniałą okazją dla młodszych widzów do kontaktu z wartościowymi animacjami i filmami fabularnymi – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK “Fregata”. – Seanse polskich bajek i filmów będą odbywały się od 24 września do 1 października. Zapraszamy wszystkich młodych lęborczan, a przede wszystkim nauczycieli szkół podstawowych, przedszkoli oraz szkół średnich ze swoimi uczniami. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

Gdynia Dzieciom organizowana jest przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich w ramach Polskiego Kina Młodego Widza, które w tym roku obchodzi swoje dwudziestolecie. Program dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Honorowym Patronem przeglądu jest UNICEF Polska – organizacja humanitarna działająca na rzecz dzieci, Rzecznik Praw Dziecka i Związek Nauczycielstwa Polskiego. 

O wstępie grup na seanse decyduje kolejność zgłoszeń.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Rezerwacje pod numerem telefonu 59 8622-530


Wtorek, 24.09.2024
9:00
Zestaw 1

Grupa wiekowa: przedszkole, czas projekcji 42 min
+ 20 min spotkanie z prowadzącym
“Kicia Kocia w przedszkolu” (seria: “Kicia Kocia”)
reż. nadzorująca Marta Stróżycka, 
Kicia Kocia powraca! Uwielbianą kotkę oraz jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Tym razem spędzimy z nimi dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Kicia Kocia pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na Kicię Kocię zawsze można liczyć!

10:30
“Za duży na bajki 2”

reż. Kristoffer Rus, czas projekcji 95 min
+ 20 min spotkanie z prowadzącym
Grupa wiekowa: 9+ (klasy IV – VIII)
Ulubione gamingowe trio powraca! Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja? Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

Środa, 25.09.2024
9:00
Zestaw 2

Grupa wiekowa: przedszkole, czas projekcji 45 minut
+ 20 minut spotkanie z prowadzącym
“Basia. Jestem w sam raz” (seria: “Basia”)
reż. nadzorujący Marcin Wasilewski,
Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo! Serial „Basia” to różnorodne emocje i dużo humoru! Przygody ukochanej pięciolatki pomagają najmłodszym zrozumieć świat, zachęcają do odwagi w byciu sobą i pokazują, że wszyscy jesteśmy w sam raz.

10:30
Zestaw 7

Grupa wiekowa: 10+ (klasy IV – VIII), czas projekcji 46 minut
+ 20 min spotkanie z prowadzącym
“Krab”, reż. Piotr Chmielewski, 8′
“Zapomniana książka”, reż. Agata Gorządek, 18′
“Siostra”, reż. Kasia K. Pieróg, 12′
“Wielki mały gigant”, reż. Jakub Dolny, 8′

Czwartek, 26.09.2024
9:00
Zestaw 4

Grupa wiekowa: przedszkole, czas projekcji 44 min
+ 20 min spotkanie z prowadzącym
“Kraken” (seria: “Toru Superlis”), reż. Piotr Szczepanowicz, 7′
“Smutaski i wesołki” (seria: “Toru Superlis”), reż. Piotr Szczepanowicz, 7′
“Największy skarb” (seria: “Toru Superlis”), reż. Piotr Szczepanowicz, 7′
“Ciemność” (seria: “Szmatkowe Królestwo”), reż. Jarosław Szyszko, 7′
“Zabawki” (seria: “Szmatkowe Królestwo”), reż. Jarosław Szyszko, 7′
“Upalny dzień” (seria: “Chichraszek”), reż. Marzena Nehrebecka, 6′
“Limonek i Bezia: jajko niespodzianka”, reż. Ilenia Cotardo, 3′

10:30
Zestaw 6

Grupa wiekowa: 12+ (klasy VI – VIII/liceum), czas projekcji 54 min
+ 20 min spotkanie z prowadzącym
“Magda”, reż. Adela Kaczmarek, 9′
“Kapral Wojtek”, reż. Iain Gardner, 28′
“Bezsenność Jutki”, reż. Maria Görlich-Opyd, 17′

Piątek, 27.09.2024
9:00
Zestaw 3

Grupa wiekowa: 7-12 lat (klasy II – VI), czas projekcji 47 min
+ 20 min spotkanie z prowadzącym
“Wielkie zmartwienie”, reż. Zbigniew Kotecki, 26′
“Smartfon” (seria: “Szalone wynalazki”), reż. Tomek Niedźwiedź, 6′
“Szmaragdowa sieć”, reż. Anastasiya Misiukevich, 5′
“The grand mother”, reż. JUlia Hazuka, 10′

10:30
“Supersiostry”

reż. Maciej Barczewski, czas projekcji 105 min
+ 20 min spotkanie z prowadzącym
Grupa wiekowa: 14+ (liceum)

Nastoletnia Ala nie pasuje do otaczającego ją, prowincjonalnego świata. Wciąż się buntuje i działa na przekór ojcu, nauczycielowi fizyki w miejscowej szkole. Kiedy Ala przypadkiem odkrywa, że posiada supermoce i spotyka siostrę Lenę, o której istnieniu nie wiedziała, jej życie wywraca się do góry nogami – i to dosłownie. Tropem obdarzonych nadnaturalnymi mocami dziewczyn podąża Pułkownik i jego niebezpieczny towarzysz Hektor z tajnego Departamentu 92. Celem żołnierzy jest stworzenie potężnej broni nowej generacji. Aby ją zdobyć są w stanie wiele poświęcić, nawet życie sióstr. Czy po latach rozłąki Ala i Lena będą potrafiły połączyć siły i współpracować? Czy supersiostry ruszą na ratunek nie tylko sobie nawzajem, ale również światu?

Poniedziałek, 30.09.2024
10:00
“Akademia Pana Kleksa”

reż. Maciej Kawulski, czas projekcji 127 min
+ 20 min spotkanie z prowadzącym
Grupa wiekowa: 9+ (klasy IV – VIII)

Wyobraź sobie świat, który tworzy nieograniczona niczym wyobraźnia. Świat, w którym możesz poczuć zapach koloru i usłyszeć jego smak. To świat narysowany umysłem dziecka, ale tak jak każdy rysunek ma swoje kontury, tak każdy nawet najpiękniejszy świat ma swoje reguły. Co, jeśli je złamiesz? Ta bajka się dopiero pisze… A piszą ją wybitni polscy aktorzy – m.in. wcielający się w postać Ambrożego Kleksa Tomasz Kot oraz grająca Adę Niezgódkę Antonina Litwiniak. Na ekranie, w roli tajemniczego Doktora, pojawia się również Piotr Fronczewski.

Wtorek, 1.10.2024
10:00
“O psie, który jeździł koleją”

reż. Magdalena Nieć, czas projekcji 93 min
+ 20 min spotkanie z prowadzącym
Grupa wiekowa: 7+ (klasy I – VI)

Przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa-podróżnika, czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc. Życie Zuzi, której tata Piotr pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDorożki z zakazem
Następny artykułЯкі категорії військовозобов'язаних втратили право відстрочку