Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach spieszy z pomocą niepełnosprawnym, mającym trudności w dotarciu do przychodni, czy urzędów. Oferuje im bezpłatne dowiezienie na miejsce samochodem przystosowanym do transportu takich osób. Usługa jest świadczona na terenie całego powiatu starachowickiego. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Centrum.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach wybawia z kłopotu niepełnosprawnych, potrzebujących podwiezienia do ośrodków zdrowia, czy urzędów. W ramach programu „Usługi społeczne dla rodziny”, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, oferuje im darmowy transport tam i z powrotem.
Niepełnosprawni dowożeni są samochodem przystosowanym do przewozu osób mających trudności z poruszaniem się. Specjalne urządzenie, łatwe w montażu dla kierowcy, umożliwia jej zajęcie miejsca na przednim siedzeniu. Jak podkreśla dyrektor PCPR Wiesław Daszkowski taki transport oferowany jest nie tylko mieszkańcom Starachowic, ale i powiatu starachowickiego.
Osoby chcące skorzystać z usługi po raz pierwszy powinny wcześniej udać się do PCPR (mieści się w budynku szpitala przy ul. Radomskiej 70), celem zarejestrowania swojego udziału w programie. Potem transport odbywa się już na zgłoszenie telefoniczne. Do tych, którzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do PCPR, udaje się jego pracownik i formalności załatwiane są w domu zainteresowanego.
Warto pamiętać, że usługa transportowa świadczona jest tylko w dni powszednie w godzinach od 7.00 do 11.00. W uzasadnionych przypadkach, i jeśli nie koliduje to z innymi zgłoszeniami, czas pracy kierowcy wydłużany jest do 15.00. Podwózki odbywają się jednak tylko w granicach administracyjnych powiatu starachowickiego i nie obejmują zapewnienia osobie niepełnosprawnej opieki po dotarciu w miejsce docelowe.
W ramach projektu „Usługi społeczne dla rodziny”, realizowanego wspólnie przez PCPR, ośrodki pomocy społecznej w gminach Mirzec, Brody i Starachowice oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, realizowanych jest też szereg innych działań pomocowych. To m.in., oddanie mieszkania wspomaganego dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej, a także wsparcie psychologa i logopedy oraz szkolenia dla rodzin zastępczych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS