Aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach przesiewowych wystarczy przyjść w godzinach od 9 do 11 do holu głównego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu.
Skorzystać mogę nawet Ci, którzy nie zarejestrowali się wcześniej telefonicznie. Na miejscu będzie można liczyć na konsultacje z laryngologiem, farmakologiem, dietetykiem, psychologiem i fizjoterapeutą. Wszystko to w ramach trwajcego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.
Jak podkreślają lekarze – wykrycie guza, kiedy jest nieduży i nie ma przerzutów daje 90% szans na wyleczenie. Apelujemy, aby badać się, zgłaszać do lekarza, jeśli występują niepokojące objawy i wtedy to leczenie zostanie sprawnie i skutecznie u nas przeprowadzone – apeluje Marcin Kubiak, lekarz kierujący oddziałem Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Lekarzy niepokoi fakt, że coraz więcej pacjentów niechętnie bierze udział w badaniach profilaktycznych. Ponad połowa z nowotworów głowy i szyi, które trafiają do nas są w bardzo wysokim stadium zaawansowania. Możliwości leczenia są wtedy ograniczone. Przeżywalność 5-letnia dotyczy poniżej 50% pacjentów – mówi Prof. Tomasz Zatoński, kierownik Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi wrocławskiego USK.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS