A A+ A++

Bezpieczeństwo energetyczne w Starachowicach nie jest zagrożone pomimo, iż rosnące ceny węgla, gazu i uprawnień do emisji CO2 sprawiają, że polskie ciepłownie z niepokojem patrzą w przyszłość podnosząc stawki taryfowe za ciepło. Zakład Energetyki Cieplnej widząc zagrożenia wynikające ze wzrostu cen węgla i uprawnień do emisji CO2 już w 2015 roku podjął szereg działań modernizacyjnych, przygotowując ciepłownie do transformacji energetycznej.

Jednym z nich jest zakończony proces modernizacji Ciepłowni C0-1 przy ul. Kościelnej 100, dzięki czemu możliwe jest częściowe odejście od produkcji ciepła z węgla i zastąpienie go źródłami niskoemisyjnymi.

Podczas gdy spółki ciepłownicze w kraju, szukając oszczędności rozpoczynają realizację inwestycji mających na celu dostosowanie swoich instalacji do nowych, unijnych norm w zakresie emisji spalin, starachowicki ZEC zakończył już taką inwestycję.

Spółki ciepłownicze w kraju borykają się nie tylko z problemem rosnących cen węgla ale także z jego brakiem. Gwarancję dostaw miału węglowego dla Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach zapewnia umowa zawarta przez Spółkę z Polską Grupą Górniczą S. A. Ciepłownia, aby zabezpieczyć aktualne zapotrzebowanie obiorców na ciepło, potrzebuje około 24 000 ton węgla rocznie. Obecnie trwają dostawy miału węglowego na sezon grzewczy 2022/2023.

W obliczu trudnej sytuacji na rynku energii cieplnej tym bardziej zasadna jest budowa Instalacji Odzysku Energii w Starachowicach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiastowska „Trójka” będzie miała nową halę
Następny artykułKolejna seniorka straciła oszczędności