To nie są dobre tygodnie dla siatkarzy PZL LEONARDO Avii Świdnik. Tym razem świdniczanie ulegli na wyjeździe zespołowi Exact Systems Norwid Częstochowa. Tym samym zespoły goniące w tabli żółto-niebieskich zbliżyły się do Avii i o rozstawieniach w fazie play off zadecydują ostatnie kolejki.

Początek meczu nie wyglądał źle z perspektywy siatkarzy Avii. Prowadzili dwoma punktami i dopiero w połowie seta gospodarze nie tylko wyrównali, ale także odskoczyli na kilka punktów. Do końca seta nie oddali przewagi i wygrali 25:20.

W drugim secie Norwid od początku do końca kontrolował, to co się działo na parkiecie i zakończył seta przy stanie 25:18.

Trzecia partia toczyła się w kratkę. Najpierw przewagę mieli gospodarze, ale Avia szybko ich dogoniła, a nawet przez chwilę wyszła na jednopunktowe prowadzenie. Później znów Norwid odskoczył na kilka punktów i ponownie świdniczanie potrafili się z tego podnieść. Ostatecznie końcówka należała do częstochowian i zakończyła się wygraną 25:23 oraz w całym meczu 3:0.

Mecz momentami mógł się podobać. Były niekiedy siatkarskie wymiany na dobrym poziomie. Częstochowa zrobiła, to co mieliśmy zrobić my, czyli odrzucili nas od siatki zagrywką. Sami przyjmowali na poziomie 70%. Z takim zespołem gra się bardzo ciężko. Momentami zrobili sobie z nas strzelnicę. Trochę własnych błędów i brak prawego skrzydła także zdecydował o wyniku. W takim meczu jeśli wszyscy nie zagrają na swoim wysokim poziomie, to w Częstochowie się nie wygra. Norwid pokazał, że jest poważnym kandydatem do awansu. Dla nas widzę małe pozytywy z gry, bo wyglądała ona lepiej niż w poprzednich meczach. Musimy wyeliminować proste błędy. Nie mówię o błędach na zagrywce, bo przy założeniach polegających na ryzyku w polu serwisowym takie błędy się zdarzają. Walczymy dalej i być może z Norwidem spotkamy się w play offach – podsumował trener Witold Chwastyniak.

Kolejny mecz siatkarze PZL LEONARDO Avii Świdnik zagrają już w środę. Będzie to zaległe spotkanie w Będzinie. Początek o godzinie 18 i będzie można je obejrzeć za darmo na stronie polsatsport.pl

Exact Systems Norwid Częstochowa – PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:0 (25:20, 25:18, 25:23)

MVP:Tomasz Kowalski

Najwięcej punktów dla Avii: Kosiba (11), Rećko (9).