– Myślę, że do końca jesieni będziemy trafiali na przeciwników w naszym zasięgu, z którymi spróbujemy podreperować nasz dorobek punktowy tak, aby spędzić zimę w połowie tabeli – mówił przed meczem z rybniczanami, trener Warty Mariusz Misiura.

To było pierwsze spotkanie w tej rundzie, w nowych okolicznościach. Z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa kibice nie mogli wejść na stadion.

Co stracili? Na pewno nie gole, bo dziś przy Olimpijskiej padł wynik bezbramkowy. Nie był to jednak zły mecz. ROW to solidna firma, zresztą w trzeciej lidze są same takie. Gorzowianie powalczyli z nimi jak równy z równym. Nie unikali twardych starć, obie ekipy próbowały wyżej zaatakować. Zabrakło tylko większej ilości groźnych spięć pod bramkami, jakby obie strony przez cały pojedynek, umiejętnie się neutralizowały.

Na początku meczu strzelał zza pola karnego 19-latek Kamil Szulc, ale bramkarz Rybnika Kewin Paszek nie miał żadnych kłopotów ze złapaniem piłki. Zresztą tak samo jak Jakub Kosiorek z Warty przy uderzeniu Kamila Spratka.

Najbliżej szczęścia gospodarze byli w 35. minucie. Po przejęciu piłki w środku pola szybko przeprowadziliśmy ją pod bramkę rywali. Na strzał z prawej strony pola karnego zdecydował się najlepszy snajper Warty Paweł Posmyk, ale chybił.

Pod koniec pierwszej części i w drugiej połowie nieco lepiej wyglądali na boisku rybniczanie. Nie przekładało to się jednak na jakieś wielkie zagrożenie pod gorzowską bramką. Nie doczekaliśmy się też gola za 3 pkt, czasami rozstrzygającego właśnie takie pojedynki. Stąd remis i punkt dla piłkarzy Warty, który należy szanować.

24 października warciarze mają w terminarzu mecz ze Stalą w Brzegu.

WARTA GORZÓW – ROW 1964 RYBNIK 0:0

WARTA: Kosiorek – Gołdyn, Siwiński, Śledzicki, Stawikowski – Mikołajczak, Szałas (90. min Macierzyński), Szulc (65. min Kasprzak), Ławniczak, Błajewski (65. min Ufir) – Posmyk (80. min Ł. Zakrzewski).

WYNIKI Z 13. KOLEJKI:

WARTA GORZÓW – ROW 1964 Rybnik 0:0, Pniówek Pawłowice Śląskie – Foto Higiena Gać 3:0, LKS Goczałkowice Zdrój – Miedź II Legnica 1:3, Piast Żmigród – Rekord Bielsko-Biała 1:1, Zagłębie II Lubin – Polonia Bytom 2:0.

• 1. Ślęza Wrocław 12 26 28:12
  • 2. Ruch Chorzów 11 26 29:10
  • 3. Polonia Bytom 12 24 28:14
  • 4. LKS Goczałkowice Zdrój 12 19 22:19
  • 5. Pniówek Pawłowice Śląskie 12 18 21:19
  • 6. Zagłębie II Lubin 11 18 24:11
  • 7. Lechia Zielona Góra 11 17 18:21
  • 8. MKS Kluczbork 12 17 21:22