A A+ A++

30.03.2021r. 07:35

Firma Bentley Motors ogłosiła rozpoczęcie trzyletnich badań nad rozwojem zrównoważonej mobilności elektrycznej. Inicjatywa ma umożliwić wykorzystywanie w wybranych silnikach pomocniczych magnesów z metali ziem rzadkich pochodzących z recyklingu. Inicjatywa RaRE (Rare-earth Recycling for E-machines – ang. recykling metali ziem rzadkich w e-pojazdach) bazuje na osiągnięciach zespołu Uniwersytetu Birmingham, który opracował metody odzyskiwania magnesów ze zużytej elektroniki.

Projekt zakłada przekształcenie pozyskanego materiału w nowe, nadające się do recyklingu magnesy, które znajdą zastosowanie w napędach pomocniczych. Według założeń wyniki badań RaRE nie tylko zapewnią korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale również uproszczą proces produkcji. Przełożą się również na stworzenie nowych łańcuchów dostaw.

“Bentley dynamicznie dąży ku elektryfikacji. Do 2026 roku chcemy oferować wyłącznie pojazdy hybrydowe lub elektryczne, a od 2030 roku tylko samochody elektryczne. Dlatego tak ważne dla nas jest skupienie się na każdym aspekcie zrównoważonego rozwoju pojazdów, w tym na metodach pozyskiwania materiałów i komponentów. Projekt RaRE to zapowiedź radykalnej zmiany w zakresie recyklingu elektrycznego, która pozwoli zapewnić źródło silników niskonapięciowych wykonywanych na zamówienie” – podkreśla dr Matthias Rabe, członek zarządu ds. Inżynierii, Bentley Motors.

Badanie RaRE będzie prowadzone równolegle z OCTOPUS, autorskim programem badawczym Bentley Motors, którego celem jest dokonanie przełomu w technologii elektrycznych układach napędowych z osią elektryczną. Projekt zakłada wykorzystanie w pełni zintegrowanej e-osi bez użycia magnesów ziem rzadkich. Tak powstała konstrukcja będzie podstawą do stworzenia nowych pojazdów elektrycznych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKwarantanna po przyjeździe do Polski: Od dzisiaj nowe zasady
Następny artykułŻyczenia wielkanocne 2021