Piłkarki ręczne MKS-u FunFlooru bez najmniejszego kłopotu ograły zamykającą stawkę Orlen Superligi drużynę AWS-u Energi Szczypiorno. Wicemistrzynie Polski rzuciły rywalkom 38 bramek, a straciły 26.

Od samego początku zarysowała się przewaga gospodyń. Po kwadransie gry i trafieniu Romany Roszak lublinianki prowadziły 8:3. Zespół z Kalisza zdołał się nieco otrząsnąć i zdobył kolejno trzy bramki. Po rzucie Wiktorii Gliwińskiej AWS przegrywał 6:8. Potem wszystko wróciło do normy i MKS zaczął systematycznie odjeżdżać przeciwniczkom, które do końca pierwszej połowy rzuciły jeszcze tylko dwa gole. Natomiast drużyna trenerki Edyty Majdzińskiej pokonała kaliskie bramkarki 11 razy i do przerwy wygrywała 19:10.