A A+ A++

Muzeum J. Paula Getty’ego w Los Angeles wpadło na pomysł zaangażowania internautów w nietypową akcję ze sztuką w tle – instytucja poprosiła ich o odtworzenie ulubionych dzieł sztuki za pomocą materiałów dostępnych w domu.

W związku z panującą pandemią koronawirusa większość muzeów czy też galerii sztuki zostało zamkniętych. Muzeum J. Paula Getty’ego w Los Angeles postanowiło więc zorganizować nietypową rozrywkę dla swoich fanów, którzy przebywają aktualnie w domach zgodnie z zaleceniami amerykańskiego rządu – muzealnicy poprosili internautów o odtworzenie ulubionych dzieł sztuki za pomocą materiałów, które akurat mają pod ręką w swoich czterech kątach i opublikowanie zdjęć w sieci wraz z hashtagiem #betweenartandquarantine.

Najciekawsze prace zostały opublikowane na profilach instytucji w social mediach. Trzeba przyznać, że niektórzy wykazali się naprawdę dużą kreatywnością ;).

Podobną akcję zrealizowało też Rijksmuseum. 

PS

Na facebookowym profilu miasta Łódź pojawiło się humorystyczne wideo zatytułowane „Jak przetrwać w czasie kwarantanny?”. Bohaterami filmu są murale, które na potrzeby produkcji ożyły.

PS2

1,5 stopnia Celsjusza to z pozoru tak niewiele – lecz ubiegłoroczna akcja organizacji WWF i madryckiego muzeum Prado dobitnie pokazała, jak błędne jest to stwierdzenie. W jej ramach zmodyfikowano słynne dzieła sztuki, by pokazać możliwe skutki ocieplenia klimatu.

PS3

Frida Kahlo, Mona Lisa i Picasso jako instagramerzy – brzmi niewiarygodnie? Portugalski artysta sprawił, że jest to możliwe – na profilu na Instagramie zatytułowanym „Untitled.Save” publikuje zdjęcia ikon kultury jako popularnych instagramowiczów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułObjawy zakażenia COVID-19. Dowiedz się więcej…
Następny artykułKoronawirus. Kraków: Zmarł małopolski “pacjent zero”. Przebywał w szpitalu od 6 marca