A A+ A++

ZKRK1952

Lekcje religii powinny się odbywać na terenie kościoła i na koszt centralnych władz kościelnych. Oni tylko tworzą inwestycje w mury, remontują je i konsumują ile się da – pod siebie i dla siebie. Mają państwo kościelne to niech się utrzymują z tego co dadzą wierni. Dotacja państwowa raz do roku w małej kwocie i niech się rządzą. Tak być powinno. I tak będzie gdy Kreml ostatecznie położy łapę na Polsce. To co dla kościoła zostanie przeznaczone na zbrojenia. Głupi myślą, że głosowanie na PIS i Konfederację to spokojny żywot.

już oceniałe(a)ś

wierny_nie_poddany

macie szczęście, że nie jesteście na wschodzie.
tam stan wyjątkowy zakazałby dostępu do tej informacji, a za pytanie o księdza do pierdla, bo tam wstęp wzbroniony.
potężna wolska strachu i ukrywania wszystkiego.

już oceniałe(a)ś

stoczek

Jak ujawnia to honorowy obywatel będzie zły.

już oceniałe(a)ś

roberth

Obowiązująca, i trzeba przyznać, skuteczna zasada totalnej władzy: nie ujawniać NICZEGO, co mogłoby kogokolwiek skłonić do jakiejkolwiek refleksji

już oceniałe(a)ś

zenek60

Miała być ta religia nieodpłatna ale od czarnych za darmo to można tylko w pysk dostać.
A gruntująca cnoty niewieście Suchocka to gdzie ?

już oceniałe(a)ś

drogowypies

Kasa dla czarnych to jedno a mącenie młodzieży w głowach to drugie. A Tadeusz Kościuszko już ostrzegał: “Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród”

już oceniałe(a)ś

XXXX

Moja uwaga ogólna co do powszechnej edukacji w Polsce jest taka:
zapaść publicznej oświaty, brak reform i pieniędzy na godne wynagrodzenia dla nauczycieli powoduje powolne dryfowanie całego systemu w kierunku rozwiązań z republik bananowych, Ameryki Łacińskiej itp. Oznacza to, że ludzie majętni będą finansować prywatną naukę swoich dzieci w szkołach niepublicznych + zajęcia dodatkowe etc. Dobrze wyedukowani nauczyciele będą:
a) szukać pracy w placówkach niepublicznych;
b) alternatywnie, odchodzić z zawodu na rzecz innych podmiotów poza-oświatowych;
c) udzielać prywatnych lekcji tym, których na to stać.
Ci nauczyciele, którzy zostaną zweryfikowani negatywnie przez niepubliczną oświatę i ogólnie rozumiany rynek, pozostaną w szkołach publicznych ze wszystkimi tego konsekwencjami tzn. niska płaca, brak perspektyw rozwojowych (zawodowych i osobistych), brak jakiejkolwiek innowacyjności w nauczaniu, indoktrynacja ideologiczna, dalsza pauperyzacja. To w konsekwencjo przełoży się na absolutną frustrację i odbije się na poziomie nauczania dzieci i młodzieży w szkołach publicznych.
W wymiarze ogólnospołecznym będzie to oczywiście oznaczało galopujące rozwarstwienie i premiowanie dzieci mających solidne zaplecze i pochodzenie społeczne. Ścieżki awansu społecznego zostaną zabetonowane na kilka pokoleń. Absolwenci szkół publicznych różnego szczebla będą w większości skazani na pato-pracę w kraju lub ewentualnie poza Polską.
Jestem z dużego miasta i z bliska obserwuję te mechanizmy. Pieniądze, nawet w przypadku mało zdolnych dzieci, potrafią zdziałać bardzo wiele (np. szkoła średnia za granicą, studia za granicą). Tutaj, obok umiejętności czysto praktycznych (np. umiejętności dodania 2 do 2) dzieci i młodzież dostają w pakiecie kapitał społeczny i obycie kulturowe, którego w tym kraju nigdy nie doświadczą.

już oceniałe(a)ś

uo.rety

“Lekcje” religii to jedno wielkie kłamstwo, hipokryzja!
Nie można “nauczać” wiary (w cokolwiek) – religia to INDOKTRYNACJA!
To wmuszanie młodym umysłom “prawd” które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością, a często są z nią sprzeczne – jak opowieść o stworzeniu świata w sześć dni jest sprzeczna z nauką o rozwoju wszechświata i ewolucji życia na Ziemi.

już oceniałe(a)ś

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProjekty zrealizowane z Unii Europejskiej
Następny artykuł„Mój Internet Przyszłości” – napisz, nakręć, narysuj i wygraj!