A A+ A++

W niektórych miejscowościach prace już ruszyły, w innych wkrótce się rozpoczną. Mowa o doświetleniu najbardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych na Dolnym Śląsku. Cztery z nich znajdują się na terenie naszego powiatu.

Fot. Czytelniczka

Inwestycję realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury. Doświetlonych ma zostać kilkanaście najbardziej newralgicznych przejść dla pieszych. Część z nich znajduje się w powiecie lubińskim przy drodze krajowej nr 36.

Prace ruszyły już w Niemstowie, gdzie postawiono lampy w pobliżu skrzyżowania. Wkrótce powinny rozpocząć się tam roboty związane z budową linii energetycznych oraz układaniem chodników i asfaltowaniem nawierzchni. Prace realizuje firma Ductus z Ostrowa Wielkopolskiego. Inwestycja pochłonie niespełna 279 tys. zł.

Niebawem podobnych zadań należy się spodziewać również w Osieku, Miłosnej i Gogołowicach. W przypadku ostatniej z wymienionych miejscowości inwestycja jest w tracie projektowania i uzyskiwania pozwoleń.

Całość powinna być gotowa najpóźniej do listopada tego roku.

To kolejne inwestycje z Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej, które w znaczący sposób mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Magdalena Szumiata z GDDKiA we Wrocławiu

– Realizacja zadań w ramach Programu umożliwi eliminację realnych i potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w połączeniu z zadaniami realizowanymi w PBDK, pozwoli docelowo na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych. Program wskazuje źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Jest spójny ze Strategią na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału GDDKiA.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTen dodatek należy się nie tylko po 75. roku życia. Wielu nie wie, że też ma do niego prawo
Następny artykułZmarł Stanisław Witek, mąż byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek