A A+ A++

Trwają prace nad zmianami w ustawie o wychowaniu w trzeźwości; dopisano przepisy ograniczające promocję alkoholu i zwiększające kary za jego niewłaściwą sprzedaż; będzie tam pewnie także kwestia opakowań – powiedział w środę wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny.

W sprzedaży pojawiły się napoje z alkoholem w miękkich opakowaniach przypominających te, w których sprzedawane są m.in. musy owocowe. Po nagłośnieniu sprawy premier Donald Tusk zablokowanie procederu związanego z alkoholowymi saszetkami.

Alkoholowe saszetki wycofane z rynku. Producent przeprasza

Wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny pytany o tę deklarację w Programie Pierwszym Polskiego Radia poinformował, że w resorcie trwają prace nad zmianami w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

“Ta ustawa jest w trakcie konsultacji, te zmiany są procedowane” – powiedział Konieczny. Jak dodał, bardzo prawdopodobne jest, że w regulacji zostaną dopisano odpowiednie przepisy “uwzględniające to, co się ostatnio działo i zapobiegające temu w przyszłości”.

Zaznaczył, że już dopisano przepisy ograniczające promocję alkoholu i zwiększające kary za jego niewłaściwą sprzedaż.

Wiceminister wskazał, że prawdopodobnie uregulowana zostanie także kwestia rodzaju opakowania alkoholu.

“To jest jedna z metod, aby nie dopuszczać w przyszłości do nowych, że tak powiem, inwencji, ponieważ, branża mówi, że nas wyprzedza. To nie do końca jest prawda, ale (…) my musimy bardzo daleko patrzeć w przyszłość i być bardzo jednoznaczni” – podkreślił wiceszef MZ.

Dodał, że reakcja premiera na sprawę tubek z alkoholem sprawia, że “jest klimat do tego, żeby te wszystkie przepisy radykalnie uściślić”.

Spółka OLV, producent tzw. saszetek z napojami alkoholowymi pod marką Voodoo Monkey, poinformowała we wtorek PAP, że wycofuje całą partię produktów z rynku i natychmiast wstrzymuje ich produkcję. (PAP)

kkr/ mark/ ktl/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Polsce czas oczekiwania na przyłącze o mocy 1,4 MW wynosi nawet 6 lat!
Następny artykułOtwarty konkurs ofert na prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub/i poradnictwa obywatelskiego na 2025 r.