A A+ A++

Jeśli przyjęte przez rząd projektowane przepisy wejdą w życie, zmiany czekają też wydawców podręczników szkolnych. Zostaną oni zobowiązani do zamieszczania w internecie ich cyfrowych odpowiedników (także tych dopuszczonych w postaci papierowej przed początkiem 2020 r.). Graficznie oznaczone zostaną też treści wykraczające poza podstawę programową.

Egzaminatorzy będą musieli się szkolić, bo inaczej zostaną skreśleni 

Celem nowelizacji ustawy jest też wzmocnienie rzetelności sprawdzania prac egzaminacyjnych i przeprowadzania egzaminów przy użyciu sprzętu komputerowego. Egzaminatorzy-weryfikatorzy (tzw. drugiego sprawdzenia) czuwać będą nad jakością prac pozostałych nadzorujących. Dziś co prawda funkcjonują oni w zespołach sprawdzających, ale na takiej samej zasadzie jak „zwykli” egzaminatorzy, bez różnicy w wynagrodzeniu.

Z ewidencji egzaminatorów możliwe będzie wykreślenie osób, które nie uczestniczą w szkoleniach ogłaszanych przez okręgowe komisje egzaminacyjne (oraz – z przyczyn oczywistych – tych, które zmarły, a których nazwiska nadal widnieją w wykazie).

Czytaj więcej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRussell: 19 z 20 kierowców już teraz chce zmian w wytycznych dot. ścigania
Następny artykułУкраїнці отримають до 21 тис. грн на комуналку: хто може розраховувати на додаткові виплати