A A+ A++

Liczba wyświetleń: 80

Kanadyjskie firmy od 6 października będą miały możliwość nałożenia dodatkowej opłaty za transakcje kartą kredytową, ale tylko około jedna na pięć rozważa nałożenie dodatkowej opłaty na klientów, wynika z badania Kanadyjskiej Federacji Niezależnych Przedsiębiorców (CFIB).

Od 6 października 2022 r. firmy będą mogły pobierać dodatkową opłatę w punkcie sprzedaży, jeśli klient chce zapłacić kartą kredytową. Nowe przepisy pojawiły się po ugodzie z pozwem zbiorowym, która wymagała od Visa i Mastercard umożliwienia sprzedawcom decyzji, czy chcą przenieść koszty akceptowania kart kredytowych na swoich klientów.

Przed pozwem banki nie pozwalały firmom na pobieranie opłat za karty kredytowe, twierdząc, że zniechęciłoby to ludzi do korzystania z nich. Opcja dopłaty nie będzie dostępna w Quebecu ze względu na przepisy dotyczące ochrony konsumentów.

W ankiecie CFIB 26 procent firm stwierdziło, że dodałoby dopłatę, jeśli konkurenci to zrobią, 40 procent stwierdziło, że nie ma jeszcze pewności, a 15 procent stwierdziło, że nie doda dopłaty. „Większość mniejszych handlowców wciąż nie jest zdecydowana lub nie planuje dopłat, ponieważ nie chcą ryzykować utraty klientów. Jednak ważne jest, aby wiedzieli, że będą mieli tę opcję” – uważa Corinne Pohlmann, wiceprezes ds. krajowych w CFIB.

Badanie wykazało, że firmy, które bezpośrednio obsługują klientów, rzadziej dodawały dopłaty, podczas gdy firmy, które głównie kontaktują się z innymi firmami, częściej dodawały dopłaty. Badanie wykazało również, że 35 procent firm obecnie zachęca swoich klientów do korzystania z innych form płatności, a 28 procent podnosi ceny, aby pokryć opłaty za karty kredytowe.

Dopłaty zostaną ograniczone do 2,4 procent lub kwoty, jaką obciążana jest firma, aby zaakceptować karty kredytowe — w zależności od tego, która z tych wartości jest mniejsza. Telus już zapowiedział, że będzie pobierał 1,5 proc. opłaty za transakcje kartą kredytową i sugeruje klientom korzystanie z innych metod płatności.

CFIB twierdzi, że konieczne jest uczciwe ujawnienie opłat i że firmy będą musiały informować, że dodają dopłatę. Sugeruje, aby poinformować klientów o przyczynie opłaty i wyjaśnić, jak mogą ją obejść.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

TAGI: Kanada, Płatności

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć “Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji “Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHurkacz w ćwierćfinale. Nie dał szans faworytowi gospodarzy. Czas na światową “3”
Następny artykułPoszukiwani asystent zarządu, laborant, mechanik, sortowacz i inni. KAPADORA rekrutuje do nowego zakładu produkcyjnego