Melania Marcinowska i Patrycja Jundziłł nie zakończyły sukcesem kwalifikacji do turnieju głównego Beach Pro Tour Futures rozgrywanego we włoskim Lecce. Polki w drugiej rundzie eliminacyjnej uległy duetowi z Litwy.

Biało-czerwona para w porannym spotkaniu pokonały hiszpański team Grima/Bisbe, jednak litewska dwójka Zobnina/Kvedaraite okazała się już za silna. Całe decydujące o awansie starcie obie pary rozpoczęły od wyrównanej gry. Melania Marcinkowska i Patrycja Jundziłł starały się jednak grać swoje, dobrze atakowały i udało im się wypracować dwupunktową przewagę (8:6). W połowie partii premierowej rywalki jednak wzmocniły jednak zagrywkę, reprezentantki naszego kraju myliły się i delikatnie na czoło wysunęły się siatkarki z Litwy. Mimo to Polki nie składały broni, wygrywając zaciętą końcówkę.

W kolejnym cały czas Litwinki mogły liczyć na pomyłki biało-czerwonych, odskoczyły na 12:8 i utrzymywały dystans cały czas. Tym razem polski duet nie był w stanie trzymać się blisko z wynikiem i przeciwniczki szybko doprowadziły do tie-breaka. W secie decydującym gra na styku toczyła się przez długi czas. Żadna z par nie odpuszczała, a o wyniku zdecydowały pojedyncze akcje. W tych najważniejszych więcej zimnej krwi zachowały Irina Zobnina i Daniele Kvedaraite i to one od piątku rywalizować będą w turnieju głównym Beach Pro Tour Futures w Lecce.

Marcinowska/Jundziłł (POL) – Zobnina/Kvedaraite (LTU) 1:2
(24:22, 16:21, 13:15)