Po zmianie stron do ataku wkroczyła Arka, a ich dobra defensywa nadal utrudniała grę Pomarańczowym, których problemem zaczęły być gromadzące się faule. Pod koniec trzeciej kwarty mistrzynie Polski odzyskały swój rytm i przed ostatnią odsłoną prowadziły 53:52. Ostatnie 10 minut meczu toczyło się pod dyktando polkowiczanek. Seria 14:1 w pięciu ostatnich minutach przesądziła o tym, w czyje ręce trafi Superpuchar.

BC Polkowice pokonało VBW Arkę Gdynia 80:66. Mistrzynie Polski nie mogły wymarzyć sobie lepszego otwarcia sezonu. Polkowiczanki czeka teraz chwila przerwy od meczów o stawkę. W pierwszej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet polkowicka drużyna pauzuje. Do Gdyni wrócą 15 października na pierwszy w sezonie mecz o punkty w drodze do play-off.

VBW Arka Gdynia – BC Polkowice 66:80 (14:21, 26:21, 13:10, 13:28)

VBW Arka Gdynia: Jasmine Thomas 15, Kristina Higgins 10, Kamila Borkowska 10, Tetiana Yurkevichus 9, Haley Górecki 9, Alicja Żytkowska 6, Nathalie Fontaine 4, Julia Niemojewska 2, Marissa Kastanek 1.

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 29, Weronika Gajda 9, Yvonne Turner 9, Artemis Spanou 7 (12 zbiórek), Klaudia Gertchen 7, Aleksandra Zięmborska 7, Weronika Telenga 5, Zala Friskovec 4, Liliana Banaszak 2, Bożena Puter 1.