Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Bazary we Wrocławiu
Wrocławski Bazar Smakoszy
W każdy weekend we Wrocławiu odbywa się tu targ pełen ekologicznych produktów, które kupimy wyłącznie od lokalnych rolników i przetwórców z Dolnego Śląska. Dostaniemy także certyfikowaną zdrową żywność, wiejskie mleko i masło oraz jajka od kur z wolnego wybiegu. Na Wrocławskim Bazarze Smakoszy regularnie organizowane są różne wydarzenia gastronomiczne. Swoje stoiska mają tu także restauratorzy oraz Piekarnia Sąsiedzi. Latem działa tam też ogródek, gdzie można odpocząć po zakupach.
Adres: ul. Paczkowska 26
EkoBazar
Otwarty wyłącznie w soboty EkoBazar to miejsce, gdzie dostaniemy świeże owoce, warzywa, sery oraz mięso z ekologicznych, zrównoważonych upraw. Wystawcy sprzedają tam produkty najwyższej jakości i wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska. Wybierając się na targ do Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu możemy wesprzeć dolnośląskich rzemieślników i rolników. Co więcej, dostaniemy tam też chrupiący chleb z piekarni PLON.
Adres: ul. Hubska 44
Targowiska we Wrocławiu
Targowisko na Dworcu Świebodzkim
Tutaj niedziela niehandlowa nie istnieje. Co tydzień na bazarze świebodzkim od rana aż do godziny 14 przewijają się tłumy ludzi. Wrocławskie targowisko zaczyna się tuż przed wejściem na dworzec i ciągnie się aż przez ulice: Robotniczą i Tęczową. Dostać tu można praktycznie wszystko. Zaczynając od warzyw, jajek i mięsa – aż po ubrania, perfumy, a nawet meble. Ponadto wśród stanowisk odnajdziemy te, na których sprzedawana jest chemia z Niemiec, tureckie słodycze oraz azjatyckie produkty. Warto dodać, że co niedzielę zjemy tam również knyszę lub kiełbasę z grilla w kultowym już Barze Pirania.
Adres: ul. Robotnicza 2
Młyn Sułkowice
To wrocławskie targowisko, które od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, co niedzielę tłumnie odwiedzane jest przez mieszkańców. Zanim jednak Młyn Sułkowice stał się bazarem, mógł poszczycić się ciekawą historią. Został wybudowany przez Śląskie Zakłady Młynarskie w 1890 roku i był jednym z największych i najnowocześniejszych młynów w okolicy. W czasie II wojny światowej na jego terenie utworzono obóz dla robotników przymusowych, który później znacjonalizowano i przekształcono w Przedsiębiorstwo Państwowe Zakłady Młynarskie „Sułkowice”. Obecnie zamiast mąki, znajdziemy tam świeże owoce i warzywa, ale także stare meble czy rowery.
Adres: al. Poprzeczna 33
Hala Targowa
Budynek ma ponad 100 lat i jest już kultowym miejscem w stolicy Dolnego Śląska. To stały punkt zakupów mieszkańców miasta. Tu w produkty regularnie zaopatrują się również szefowie wrocławskich restauracji. Hala Targowa we Wrocławiu jest podzielona na kilka stref, a w każdej z nich znajdziemy coś innego. Na parterze ustawione są stanowiska z artykułami spożywczymi, owocami i warzywami, wędlinami oraz kwiatami, natomiast piętro zajmują głównie lokale usługowe. Co ciekawe, w hali mieszczą się też kawiarnie oraz znany wśród wrocławian bar mleczny.
Adres: ul. Piaskowa 17
Dolnośląski Targ Rolny
Odbywający się dwa razy w miesiącu Dolnośląski Targ Rolny to miejsce, do którego zjeżdżają się rolnicy i przetwórcy z całego regionu. Na tym wrocławskim bazarze dostaniemy dosłownie wszystko. Nie brakuje tam mięsa oraz wyrobów wędliniarskich, nabiału, ekologicznych warzyw czy kiszonek. Produkty są lokalne, zdrowe i nieprzetworzone. Dodatkowo na targowisku sprzedawana jest garmażerka, rękodzieło, naturalne kosmetyki. Znajdziemy tam również strefę gastronomiczną, gdzie napijemy się świeżo palonej kawy, a także wina z dolnośląskiej winnicy.
Adres: ul. Zwycięska 8
TargPiast
W Targpiaście dostaniemy głównie produkty w ilościach hurtowych, chociaż u niektórych sprzedawców kupimy też pojedyncze sztuki. Na targowisku zaopatruje się większość tradycyjnych sklepów spożywczych czy warzywniaków, a także firmy cateringowe, wrocławskie szpitale i szkoły. Handel odbywa się tu przez całą dobę, w kilku halach o łącznej powierzchni aż 20 tys. m². Warto wspomnieć, że na tym wrocławskim bazarze ceny są znacznie niższe, niż na innych targach.
Adres: ul. Obornicka 235/237
Zobacz również
Osiedlowe targowiska we Wrocławiu
Oprócz wspomnianych wyżej miejsc, po zakup ekologicznej i regionalnej żywności można wybrać się na osiedlowe targowiska we Wrocławiu. Takich bazarków jest kilka i rozmieszczone są po całym mieście. Codziennie dostaniemy tam świeże owoce, warzywa, jajka oraz mięso. Sprawdź poniżej, czy w twojej okolicy znajduje się któryś z nich!
- Bazar Komandor – ul. Radosna 38,
- Targowisko Ptasia – ul. Ptasia 12,
- Targowisko Niedźwiedzia – ul. Niedźwiedzia 1,
- Targowisko Baciarellego – ul. Baciarellego 54,
- Ryneczek Jemiołowa – ul. Grochowa 13,
- Targowisko Lotnicza – ul. Lotnicza 20.
Zobacz również
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS