Pierwszą bardzo dobrą okazję stworzyło sobie Schalke. W 24. minucie świetne prostopadłe podanie dostał Marius Buelter. Wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, ale doskonale interweniował Manuel Neuer. W odpowiedzi w 33. minucie głową z trudnej pozycji po rzucie rożnym strzelał Maxim Choupo-Moting, ale Schwolow sparował piłkę na słupek.

Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

Reprezentant Polski podbija Bundesligę. Niemcy zachwyceni. “Jest coraz lepszy”

Pięć minut później bramkarz Schalke musiał jednak wyciągać piłkę z siatki. Kapitalną kombinacją popisali się Serge Gnabry i Jamal Musiala. Gnabry zagrał do Musiali, który był w polu karnym, a ten odegrał do Gnabry’ego piętką. Skrzydłowy Bayernu uderzył na bramkę i wyprowadził gości na prowadzenie.

W drugiej połowie Bayern szybko podwyższył prowadzenie. Po stałym fragmencie gry Schalke goście wyszli ze świetną kontrą. Piłkę w polu karnym dostał Choupo-Moting i stanął oko w oko ze Schwolowem. Nie pomylił się i umieścił piłkę w bramce obok golkipera Schalke.

Bayern pokonał czerwoną latarnię Bundesligi

W odpowiedzi na bramkę Bayernu uderzał Simon Terodde, ale uderzył w środek i niebezpieczeństwo zażegnał Neuer. W 67. minucie piłka po raz kolejny znalazła się w siatce Schalke, ale gol nie został uznany, bo Musiala był na spalonym. Monachijczycy próbowali jeszcze podwyższyć wynik, ale ostatecznie skończyło się na dwóch golach.

Germany Soccer BundesligaWyszedł z cienia Lewandowskiego. I podejmuje rękawicę. “Uwielbiam”

Bayern dzięki tej wygranej umocnił się na czele Bundesligi. Ma już sześć punktów przewagi nad drugim Lipskiem. Mistrzowie Niemiec kontynuują też swoją znakomitą passę. Ostatni raz przegrali 17 września (0:2 z Augsburgiem). Od tego czasu we wszystkich rozgrywkach zagrali 12 meczów. Wygrali 11 z nich i jeden zremisowali. Z kolei Schalke jest na drugim biegunie i zamyka tabelę z dorobkiem zaledwie dziewięciu punktów po 15 meczach.