W czwartkowy wieczór Bayern Monachium pokonał hiszpańską Sevillę 2-1 w meczu o Superpuchar Europy UEFA. Robert Lewandowski – który asystował przy jednej z bramek mistrza Niemiec – jest trzecim Polakiem, który sięgnął po to trofeum. Wcześniej zrobili to także Zbigniew Boniek oraz Józef Młynarczyk.

To Sevilla jako pierwsza strzeliła bramkę w 13. minucie, gdy Lucas Ocampos wykorzystał rzut karny. W 34. minucie było już jednak 1-1. Do wyrównania doprowadził Leon Goretzka, a przy jego trafieniu asystę zaliczył Robert Lewandowski.

– Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze muszę strzelać gole, tym bardziej, że wiem, iż drużyna potrzebuje ode mnie także innych rzeczy – stwierdził po meczu “Lewy” w rozmowie z Polsatem Sport.

Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. Do wyłonienia triumfatora potrzebna więc była dogrywka. W niej lepszy okazał się Bayern, a zwycięską bramkę zdobył Javi Martinez.

Zawodnicy “Gwiazdy Południa” mogli świętować czwarte trofeum w tym sezonie. Wcześniej zdobyli również: mistrzostwo i Puchar Niemiec, a także wygrali Ligę Mistrzów.

W ten sposób Lewandowski stał się trzecim Polakiem, który sięgnął po Superpuchar Europy. Wcześniej dokonali tego tylko Zbigniew Boniek (w 1984 roku z Juventusem) oraz Józef Młynarczyk (w 1987 roku z FC Porto).

Listę wszystkich trofeów Lewandowskiego znajdziesz TUTAJ – kliknij!