Kilka dni temu siatkarska reprezentacja Polski do lat 20 sięgnęła po wicemistrzostwo Europy. Drużyna oparta była na zawodnikach, których w kwietniu tego roku mogliśmy oglądać w Bartoszycach podczas finałów Mistrzostw Polski Juniorów.

Rozegrany w bartoszyckiej hali widowiskowo-sportowej kwietniowy turniej MP przyniósł triumf Jastrzębskiemu Węglowi, który w finale pokonał wówczas Metro Warszawa. Wszystkie przyznane wówczas wyróżnienia indywidualne zgarnęli siatkarze obu tych drużyn.

Wyróżnieni zostali wtedy: Kajetan Kubicki (MVP, najlepszy rozgrywający), Kacper Ratajewski (atakujący), Mateusz Kufka (środkowy), Piotr Śliwka (przyjmujący) oraz Kuba Hawryluk (libero).

Cała piątka zagrała teraz w ME do lat 20, gdzie wspólnie z kolegami sięgnęła po srebrne medale, a wspomniany Kubicki wyróżniony został jako najlepszy zawodnik na swojej pozycji.

Biało-czerwoni rozegrali we Włoszech siedem spotkań. W grupie pokonali Słowację (3:1), Serbię (3:0), Francję (3:0) i Słowenię (3:2), przegrywając jedynie z gospodarzami turnieju (0:3). W półfinale polscy siatkarze ograli Belgów (3:0), a w finale po zaciętym spotkaniu ponownie musieli uznać wyższość Włochów (2:3).

Reprezentację Polski U20 🇵🇱 tworzyli:

➡️rozgrywający: Kajetan Kubicki, Damian Biliński,

➡️ atakujący: Tytus Nowik, Kacper Ratajewski,

➡️ środkowi: Mateusz Kufka, Jakub Majchrzak, Mateusz Nowak, Jakub Gaweł,

➡️ przyjmujący: Kamil Szymendera, Piotr Śliwka, Jakub Olszewski, Dominik Czerny,

➡️ libero: Kuba Hawryluk, Maksymilian Kędzierski.

Siatkarzom oraz sztabowi szkoleniowemu gratulujemy medalu mistrzostw Europy i życzymy kolejnych siatkarskich sukcesów.

źródło: UM Bartoszyce