Jedną z największych bolączek restauratorów zwłaszcza działających w dużych miastach jest niewielka dostępność lokali, w których można byłoby prowadzić działalność gastronomiczną. Jeżeli zastanawiasz się nad otwarciem własnego baru czy restauracji, a oferty najmu czy zakupu nieruchomości nie odpowiadają Ci pod względem lokalizacji, ceny czy metrażu, rozważ kontener.
Kontenery gastronomiczne – doskonałe miejsce na restaurację
Z kontenerami gastronomicznymi zapewne większość z nas już miała okazję się spotkać. W krajobrazie polskich miast mają już one swoje stałe miejsce – świetnie sprawdzają się do prowadzenia różnego rodzaju biznesów, w tym restauracji czy barów szybkiej obsługi.
Wcześniej były porównywane do przyczep czy foodtrucków, dzisiaj bliżej im już do pełnoprawnych, nierzadko eleganckich restauracji. Można w nich nie tylko zamówić jedzenie na wynos, ale też zjeść coś pysznego na miejscu. Szczególnie, jeśli właściciel wykorzysta przestrzeń przed obiektem i zaaranżuje w niej letni ogródek z krzesełkami, stolikami, leżakami, pufami.
Czym wyróżnia się kontener gastronomiczny?
Podobnie, jak inne lokale gastronomiczne, również kontenery muszą spełniać konkretne wymogi sanitarne i funkcjonować zgodnie z zasadami BHP. Czy w stosunkowo niewielkim obiekcie mobilnym można stworzyć przestrzeń, w której gotowanie będzie wygodne i bezpieczne? Okazuje się, że tak!
Współcześni producenci kontenerów gastronomicznych są otwarci na potrzeby klientów i elastyczni w realizowaniu ich zamówień. Mogą zaprojektować i wykonać stalowy obiekt na konkretny wymiar, wykończony w stylu i standardzie, jakiego oczekuje zamawiający.
Wykończenie i wyposażenie kontenera
Wszystko, co istotne i niezbędne dla prowadzenia obiektu gastronomicznego, znajduje się w kontenerze modułowym. Ma on izolację termiczną, a nawet ogrzewanie, co umożliwia eksploatowanie go nie tylko latem, ale przez cały rok. Do tego producenci zakładają instalacje elektryczne, wodne. Wewnątrz, w zależności od układu i metrażu, jest wydzielona kuchnia oraz łazienka. Wykończenie też zależy od indywidualnych ustaleń. Zazwyczaj są to panele lub parkiet na posadzce i okna – do doświetlania wnętrza oraz serwowania zamówionych posiłków.
Dlaczego warto założyć bar w kontenerze?
Bar w kontenerze to pomysł warty rozważenia z wielu powodów. Jeżeli zastanawiasz się nad rozkręceniem własnego biznesu w branży gastronomicznej, zapewne mierzysz się z wieloma przeszkodami. Największą jest niewielka dostępność lokali na wynajem i wysokie ceny lokali na sprzedaż. Do tego problemy z lokalizacją, wysokie koszty adaptacji obiektów oraz ich utrzymania.
Na szczęście nie musisz rezygnować ze swoich marzeń. Zrealizuj je przy pomocy kontenerów gastronomicznych, które są produkowane na zamówienie. Ich zaletą jest niski koszt wykonania, a także mobilność, która pozwala prowadzić biznes w różnych miejscach – tam, gdzie są Twoi klienci.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS