A A+ A++

Funkcjonariusze miejskiego patrolu zareagowali na zgłoszenia kierowców dotyczące niebezpiecznie zainstalowanych banerów na ulicy Ostródzkiej. Okazało się, że luźno przymocowane reklamy polityczne i komercyjne, poruszane przez wiatr, stanowiły realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu ulicznym.

Fot. Straż Miejska m. st. Warszawy

Interweniujące strażniczki, obserwując ryzykowne manewry kierowców próbujących unikać niespodziewanie wkraczających na drogę banerów, podjęły natychmiastową decyzję o ich demontażu.

Reklamy te zostały przytwierdzone do ogrodzenia działającego jako bariera między chodnikiem a jezdnią. Część z nich była przywiązana jedynie za pomocą nielicznych opasek zaciskowych, co w połączeniu z silnym wiatrem skutkowało ich niekontrolowanym zwiewaniem na jezdnię. W wyniku takich incydentów, niektórzy kierowcy, instynktownie starając się unikać kolizji, zjeżdżali na przeciwległy pas, co mogło prowadzić do wypadków.

Nieprawidłowo zamocowane banery zostały przez strażniczki usunięte i zabezpieczone. Informują, że właściciele mogą je odzyskać, zgłaszając się do odpowiedniej jednostki straży miejskiej. Przy tej okazji, służby miejskie zwracają się z apelem do wszystkich organizatorów kampanii i reklamodawców o odpowiedzialne umieszczanie swoich materiałów.

Należy zawsze pamiętać o bezpiecznym i stabilnym zamontowaniu plansz w miejscach publicznych, tak aby nie stanowiły one zagrożenia dla uczestników ruchu. Niezastosowanie się do przepisów i zasad bezpieczeństwa będzie skutkować usunięciem nieprawidłowo zawieszonych elementów.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C.
ul. Grzybowska 87,
00-844 Warszawa
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy granie w Betclic jest bezpieczne?
Następny artykułKomitet wyborczy TST i pomysły na oszczędności w spółkach miejskich