A A+ A++

1. Ciepła herbata z miodem i cytryną. Jeżeli się przeziębiłeś, najpierw przygotuj słabą czarną lub zieloną herbatę, do której dodaj 1 łyżeczkę od herbaty miodu i kilka plasterków cytryny. Bardzo ważne jest, aby nie dodawać miodu i cytryny do wrzącej wody, aby zachować ich pożyteczne substancje

2. Herbata malinowa z kwiatami lipy. Z suszonych kwiatów lipy zaparzyć herbatę, dodać do niej suche jagody i liście maliny. Odstawić do naciągnięcia na 30 minut. Jeśli nie ma malin, wystarczy dżem malinowy.

3. Herbata z dzikiej róży. Owoce dzikiej róży są idealnym źródłem witaminy C. Rozdrobnione suszone owoce dzikiej róży (3 łyżki stołowe) zalać 0,5 l wrzącej wody i pozostawić na noc w termosie. Rano odcedzić i pić po 1/2 szklanki 4 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem.

4. Napój żurawinowy i z borówki brusznicy. Żurawina i borówka brusznica – to po prostu unikalne środki lecznicze ze względu na ich właściwości bakteriobójcze. Aby zrobić napój owocowy należy zmiażdżyć jagody żurawiny i borówki brusznicy z cukrem – pudrem (3: 1). 2 łyżki stołowe mieszaniny zalać 0,5 litra ciepłej wody.

5. Gorące mleko z wodą mineralną. Jeśli pojawi się kaszel, należy przygotować gorące mleko z wodą alkaliczną (Borjomi). Ten napój pomoże w wydalaniu flegmy.

6. Mleko z czosnkiem. Ten nadzwyczajny środek pomoże wstać na nogi w ciągu jednej nocy. Do ciepłego mleka trzeba dodać 10 kropli soku z czosnku i wypić na noc.

7. Kompot z suszonych owoców. Sprawdzony i znany wszystkim z dzieciństwa środek. Wywar z suszonych owoców działa regenerująco i zmiękczająco przy przeziębieniu. 100 g suszonych owoców należy przebrać, duże owoce pokroić. Wszystkie suszone owoce dokładnie opłukać w ciepłej wodzie. Najpierw gotować jabłka i gruszki do miękkości przez 30 minut, dodając cukier (3 łyżki stołowe na 1 litr wody), następnie suszone morele i suszone śliwki, a na 5 minut przed końcem gotowania – rodzynki. Do gotowego kompotu można dodać sok z cytryny lub pomarańczy oraz miód.

8. Imbirowa herbata z cytryną. Pomoże w chłodne jesienne dni, wzmocni odporność i zwiększy zdolność do wykonywania pracy. 1 szklankę gorącej wody zmieszać z 1 łyżką stołową miodu, 1 łyżką stołową soku z cytryny, 0,5 łyżeczką od herbaty posiekanego korzenia imbiru i szczyptą cynamonu. Do herbaty można dodać trochę suchych zmiażdżonych liści mięty.

9. Grzane wino. Doskonałe lekarstwo na przeziębienie i po prostu smaczny, zdrowy, rozgrzewający napój! Wymieszaj przyprawy, dodaj 100 ml wody, zagotuj, zdejmij z ognia, pozostaw na 10 minut do naciągnięcia. Odcedź. Pokrój pomarańczę w plasterki. Zmieszaj wino, wywar, cukier i plasterki pomarańczy. Doprowadź wszystko do wrzenia, ale nie gotuj! Można również do grzanego wina dodać miód, jabłka, rodzynki. Podawać, gdy jest gorące. Najlepiej pić na noc, aby od razu iść do łóżka, a w miejscu, gdzie są stopy, położyć ciepłą grzałkę.

10. Herbata rumiankowa. Rumianek jest łagodnym środkiem przeciwzapalnym. W połączeniu z lipą i miodem jest dobrym lekarstwem na przeziębienie. Przygotowanie herbaty: weź 1 łyżeczkę od herbaty kwiatów rumianku i lipy, zaparz 1 szklanką wrzącej wody, pozostaw na 20 minut do naciągnięcia, odcedź. Pij po 1/3 szklanki 3 razy dziennie przed posiłkami. Można dodać miód.

Źródło: http://www.elbrusoid.org/m/forum/messages/forum190/topic24303/message2010888/

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

13.12.2019 r.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł38. Rocznica Wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce – uroczystości upamiętnienia w Grodkowie
Następny artykułV Kunowski Jarmark Bożonarodzeniowy