Jak wynika z międzynarodowego badania „Zrównoważony rozwój albo nic. Wymarzona przyszłość Europejczyków z pokoleń Y i Z”, młodzi ludzie w wieku 18-35 lat, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, zgodnie widzą Europę jako źródło wzajemnego wsparcia między państwami.
– Po dwóch latach pandemii priorytety zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej, uległy zauważalnym zmianom. Szczególnie istotne stało się podejście do zdrowia, relacji międzyludzkich czy ekologicznej świadomości społecznej. Nasze badanie pokazuje, jak młodzi ludzie wyobrażają sobie swoją przyszłość i czego od niej oczekują. To dla nas niezwykle ważne, ponieważ pozwala nam na jeszcze bardziej świadome uwzględnienie tej perspektywy w prowadzeniu naszej działalności – mówi Phil Krzyzek, dyrektor generalny Healthcare, prezes zarządu spółki Merck.
Młode pokolenie w poszukiwaniu miejsca pracy
W dziale dotyczącym wyboru pracy trzech na czterech badanych uznaje wynagrodzenie za ważny aspekt przy decyzji o miejscu zatrudnienia. Polacy znacznie częściej niż pozostali Europejczycy przy składaniu CV do konkretnej firmy zwracają uwagę na dokonywane przez nią inwestycje w B&R (38 proc. do 13 proc.) oraz politykę rozwoju talentów (36 proc. do 22 proc). Jeśli chodzi o rozkład pokoleniowy, to w przypadku pokolenia Y polityka zatrzymywania utalentowanych pracowników jest drugim najczęściej wymienianym aspektem, natomiast dla pokolenia Z są to inwestycje w badania i rozwój.
– Rynek pracy obecnie jest bardzo wymagający dla pracodawców. Poznanie potrzeb młodego pokolenia oraz kryteriów, jakimi się kierują przy wyborze miejsca zatrudnienia jest niezwykle istotne. Wpływa to zarówno na przyciągniecie zainteresowania potencjalnych kandydatów, jak i utrzymanie młodych talentów w firmie. Wyniki badania pozwalają nam lepiej zrozumieć młode pokolenie oraz stworzyć im odpowiednie warunki pracy – wskazuje Magdalena Bystranowska, dyrektor Centrum Usług Biznesowych, prezes zarządu Merck Business Soultions Europe.
Co jest dla młodego pokolenia najważniejsze w życiu?
Młodzi Polacy (18-35 lat) w większym stopniu niż ich rówieśnicy z pozostałych krajów europejskich doceniają wartość bliskich relacji między ludźmi. Dużą wagę przykładają też do zdrowia fizycznego i emocjonalnego – wynika z międzynarodowego badania „Sondaż Merck: Zrównoważony rozwój albo nic. Wymarzona przyszłość Europejczyków z pokoleń Y i Z”. Uczestnicy badania w Polsce i w innych krajach zgodnie widzą Europę jako źródło wzajemnego wsparcia między państwami.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS