A A+ A++

Badacze przeanalizowali pochodzące z ponad 400 szpitali dane na temat ponad 3 tys. pacjentów w wieku od 18 do 34 lat, hospitalizowanych z powodu COVID-19.

Spośród tych osób ok. jedna piąta wymagała intensywnej terapii, 10 proc. – mechanicznego wsparcia oddychania, a 2,7 proc. zmarło.

Tymczasem odsetek umierających osób w tym wieku, hospitalizowanych z powodu ataku serca jest o połowę mniejszy.

– Zauważyliśmy wysoką częstość ciężkiego przebiegu choroby. Mimo, że śmiertelność na poziomie 2,7 proc. jest niższa niż wśród starszych pacjentów, jest ona wysoka jak na młodych ludzi, którzy zwykle dobrze sobie radzą, jeśli są hospitalizowani z innych powodów – podkreśla dr Jonathan Cunningham, główny autor pracy opublikowanej w piśmie „JAMA Internal Medicine”.

Wśród młodych pacjentów przyjmowanych do szpitali z powodu infekcji koronawirusem niezwykle dużo było osób z problemami zwiększającymi ryzyko chorób układu krążenia.36,8 proc. cierpiało na otyłość, a 24,5 na otyłość III – najwyższego stopnia. 18,2 proc. pacjentów miało cukrzycę, a 16,1 – nadciśnienie.

Chorzy z tymi zaburzeniami częściej w ciężki sposób przechodzili COVID-19.

Na przykład pacjenci z silną otyłością stanowili aż 41 proc. osób, które zmarły lub wymagały podłączenia do systemu mechanicznego oddychania.

Dla młodych ludzi, którzy mieli więcej niż jedną chorobę towarzyszącą ryzyko powikłań było podobne, jak średnie ryzyko dla osób w wieku od 35 do 64 lat, które nie mają wymienionych dodatkowych chorób.

Naukowcy podkreślają, że badanie dostarc … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy rząd wprowadzi stan wyjątkowy w całym kraju? Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza takiego rozwiązania
Następny artykułRCKiK zachęca do dzielenia się krwią z lubuskimi pacjentami