Kończąc ostatni pełny tydzień marca, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich kilku dni.
Świetny debiut, mocne wejście do giełdowej czołówki i pochwały płynące na polski rynek kapitałowy z całego świata – tak było jeszcze jesienią 2020 roku, gdy Allegro wchodziło na GPW. Dziś notowania spółki wybijają kolejne minima, a samo Allegro stało się problemem nie tylko dla drobnych inwestorów, ale i dla giełdowych indeksów.
W minionym tygodniu na stacjach ponownie płaciliśmy więcej niż w tygodniach poprzednich. Tempo wzrostu cen na stacjach wyraźnie jednak osłabło. Przeciętna cena detaliczna benzyny bezołowiowej 95 wzrosła o 3 grosze na litrze, sięgając 5,23 zł/l. To niezmiennie najwyższy poziom od czerwca 2019 roku.
Tylko o 2,2 mld zł zwiększyła się w lutym ilość gotówki w obiegu. To najmniejszy wzrost od sierpnia. Dalej dynamicznie rosły za to kwoty zgromadzone na kontach, a malała popularność lokat.
Choć premierze “Cyberpunka 2077” towarzyszył ogrom problemów, dość zgodnie twierdzono, że na dobrym sprzęcie gra ma ogromny potencjał i jest bardzo wciągająca. M Science przedstawiło jednak raport, z którego wynika, że sprzedaż tytułu się załamała.
Zaledwie 25 tys. dzieci przyszło w Polsce na świat w styczniu. To najmniej od ponad 17 lat. Wyraźnie wyższa niż w latach poprzednich pozostawała liczba zgonów.
Każda kolejna fala pandemii COVID-19 w Polsce ma coraz mniejszy wpływ na rynek finansowy. Przechodzimy już trzecią falę, ale w przeciwieństwie do poprzednich tym razem nie widać prawie duże reakcji kursów akcji. Dlaczego? Możliwe są trzy powody.
Niedzielny wieczór przyniósł gwałtowne osłabienie tureckiej liry. Wszystko z powodu nagłej decyzji prezydenta Turcji Recepa Erdogana o zwolnieniu dotychczasowego szefa tureckiego banku centralnego Naci Agbala.
DU
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS