A A+ A++

W gliwickiej Czytelni Sztuki otworzy się wystawa „Azyl”, prezentująca malarstwo Beaty Stankiewicz. Prace będzie można oglądać od 29 maja do 14 lipca.

 
Beata Stankiewicz jest absolwentką Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2005 roku, wraz z Sebastianem Stankiewiczem, założyła we własnym mieszkaniu Galerię „mieszkanie23”. Do 2012 roku zrealizowano w niej około 40 wystaw, performansów i wykładów. Od 2017 roku Stankiewicz jest członkinią Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia, a od 2023 roku – rady programowej Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie.

Artystka mieszka i pracuje w Krakowie. Jej obrazy znajdują się w depozycie tamtejszej Galerii Zderzak, Art Station w Zurychu, w polskich i zagranicznych kolekcjach prywatnych, kolekcji muzeum MOCAK oraz kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” w Krakowie. W gliwickiej Czytelni Sztuki zaprezentowana zostanie wystawa jej prac „Azyl”.

Pracownie mistrzów malarstwa były ich azylem, a obrazy ich pracowni, które maluje Beata Stankiewicz, stały się azylem dla niej samej, bo nic nie daje nam takiej siły, jak obcowanie z innymi, podobnymi do nas, chociażby z ich duchami. Pisarze zaczytują się w wielkich pisarzach, a malarze zapatrzeni są w wielkich malarzy – tak rodzi się w nas pasja i tak ją podtrzymujemy, na początku instynktownie, a potem już świadomie, nałogowo – napisała o wystawie Joanna Oparek, związana z Gliwicami poetka i dramatopisarka.

Wernisaż „Azylu” rozpocznie się w najbliższą środę o godzinie 17.00 w Czytelni Sztuki (Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8A). Więcej informacji można znaleźć na stronie muzeum.gliwice.pl i w aplikacji [GAMA]. Wstęp do Czytelni Sztuki kosztuje 1 zł (0,5 zł z Kartą Rodzina 3+).

(żms)/UM Gliwice(Muzeum/bb)

Screenshot

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChce likwidacji słupków, przez które upadając złamał sobie rękę i poranił twarz (wideo)
Następny artykułPolacy nielegalnie inwigilowani. Trybunał w Strasburgu nie miał wątpliwości. “Służby nie są kontrolowane”