Koszykarze II-ligowego AZS PWSTE Jarosław odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Po pewnym ograniu 22 stycznia br. w hali MOSiR przy ul. Sikorskiego outsidera II-ligowej tabeli MUKS 1811 Unii Tarnów, trzy dni później – po kapitalnej II połowie – rozbili w Krakowie ekipę KK Uniwersytetu Rolniczego.

Łukasz Krawiec (z piłką) w drugim meczu z rzędu jest jednym z najskuteczniejszych koszykarzy jarosławskiego beniaminka.

Mecz w Krakowie miał dwa oblicza. Dwa diametralnie różne. Po pierwszych 20 minutach niewiele – a po I kwarcie, nic – wskazywało, aby krakowianie doznali bardzo przykrej porażki. Zaczęli od 5:0, w 4. min, po punktach Radosława Skubińskiego, 9:2. Kiedy w 5. min nie pomylił się Krzysztof Kot, wynik brzmiał 15:6. Ale to nie był koniec. Goście byli na tyle bezradni, nie mogący wstrzelić się w kosz rywala, że w 8. min i celnej przymiarce Tomasza Palmowskiego przegrywali już 26:10! Co prawda w 13. min, dzięki znacznej poprawie skuteczności i gry defensywnej, zniwelowali straty, przegrywając „ledwie” 28:24, ale 5 minut później była znowu dość spora strata – 38:28. Na finał I połowy „trójkę” odpalił Artur Mikołajko, co dało pewną nadzieję na odwrócenie się sytuacji w drugich 20 minutach. 20. min – 40:34.

I tak się stało! Jarosławianie rozbili w pył kompletnie zdezorientowanych gospodarzy. II połowę wygrali różnicą 32 punktów (24:56)! Do 27. min miejscowi jeszcze potrafili przeciwstawić się nieuchronnemu pogromowi. Za sprawą Cezarego Gumińskiego akademicy w 24. min dogonili przeciwnika (40:40), za moment po raz pierwszy objęli prowadzenie – 42:43 po celnym rzucie za 3 pkt Patryka Buszty. Jeszcze w 27. min było 50:49, ale to było wszystko, na co beniaminek pozwolił ekipie spod Wawelu. Z każdą minutą wchodzili na zupełnie nieosiągalny dla zespołu Marka Paulischa poziom. Trafiali jak chcieli i skąd chcieli. Ich dynamiczne, urozmaicone akcje raz za razem siały spustoszenie w strefie obronnej krakowian. Finalna karta była typową egzekucją.

Dzięki temu zwycięstwu AZS PWSTE Jarosław awansował na 6. Miejsce w tabeli. W następnej kolejce może swój dorobek powiększyć, bo zmierzy się u siebie z Polonią Bytom. Jeśli tak by się stało, na sześć kolejek przed końcem fazy zasadniczej, byliby naprawdę blisko fazy play-off.

KK UR Kraków – AZS PWSTE Jarosław 64:90 (26:17, 14:17, 11:23, 13:33)
Punkty: T. Palmowski 14, K. Siwak 12 (2×3), K. Kot 8, A. Warszawski 7, R. Skubiński 7, M. Kaliński 6, B. Woźniak 5 (1×3), P. Bielski 3 (1×3), M. Stasiak 2, P. Lis 0, W. Nowak 0, M. Skubiński 0 (KK UR); A. Mikołajko 21 (1×3), Ł. Krawiec 16 (3×3), P. Bielecki 13 (1×3), C. Gumiński 12, P. Buszta 11 (3×3), B. Reichert 8 (2×3), W. Majka 5, K. Strzępek 4, Ł. Argasiński 0, K. Kuśmierz 0 (AZS PWSTE).
Sędziowali: Wojciech Majcherowicz i Maria Tatar (oboje z Katowic). Widzów: 100.