Świdniczanka Świdnik idzie jak burze po czwartoligowych boiskach. Podopieczni Łukasza Gieresza w miniony weekend rozbili na wyjeździe Granit Bychawa aż 8:0! Za tydzień świdnicznaie podejmą Tomasovię Tomaszów Lubelski. Zwycięstwo w tym meczu zapewni im upragniony awans do trzeciej ligi.

Mecz z Granitem miał sentymentalne oblicze. Jakub Szymala, Kamil Sikora i Łukasz Strug występowali jeszcze jakiś czas temu w zespole z Bychawa. Za to na ławce tej drużyny zasiadał obecny szkoleniowiec Świdniczanki – Łukasz Gieresz.

Goście zaczęli ten mecz jednak bez sentymentów. Już w 13 minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Szymala. Jeszcze przed przerwą po bramce dołożyli Michał Paluch i Hubert Kotowicz.

Po zmianie stron Świdniczanka nie zdjęła nogi z gazu. Dwa rzuty karne wykorzystał Michał Zuber, a swoje trafienia zaliczyli także byli zawodnicy Granitu: Sikora i Strug. Tym samym Świdniczanka rozgromiła bychawian 8:0.

Drużyna ze Świdnika zdecydowanie prowadzi w tabeli grupy mistrzowskiej lubelskiej IV ligi z ośmioma punktami przewagi nad drugą Tomasovią. W sobotę o godzinie 14:00 Świdnia podejmie właśnie zespół z Roztocza. Jeśli wygra – zapewni sobie awans do trzeciej ligi.

Granit Bychawa – Świdniczanka Świdnik 0:8 (0:3)

Bramki: Szymala (13, 77), Paluch (28), Kotowicz (38), Sikora (55), Zuber (64, 90-obie z karnych), Strug (87).

Granit: Szymański – Prus, Piwnicki, Brzozowski, K. Sprawka, Krawiec, Pęcak, Zarzeczny, Iwaniak, Bogusz, Gierowski.

Świdniczanka: Socha – Koźlik, Kanarek (75 Kowalski), Szymala, Bednarczyk, Nawrocki (60 Strug), Sikora, Zuber, Kotowicz, Skoczylas (84 Łopuszyński), Paluch (75 Janczarek).