A A+ A++

Brytyjska grupa ubezpieczeniowa zdecydowała się sprzedać polski oddział. Nabywcą jest Allianz. Co to oznacza dla klientów Aviva?

Aviva Polska będzie mieć nowego właściciela. Allianz ogłosił dziś zawarcie umowy nabycia polskich operacji ubezpieczeń życiowych i majątkowych, a także działalności w zakresie funduszy emerytalnych i zarządzania aktywami od brytyjskiej grupy i nabycia po 51 procent udziałów w spółkach oferujących życiowe i majątkowe produkty bancasurrance będących wspólnymi przedsięwzięciami Aviva i Santander. Wartość zakupu to 2,5 mld euro jednak uwzględniając wypłatę dywidendy w wysokości 0,2 mld euro całkowita wartość transakcji to 2,7 mld euro.

Warto sprawdzić: Co się zmieniło klientom Idea Banku w Pekao. Część marudzi

Etapowe przejęcie Avivy przez Allianz

Jak zapewnia Aviva Polska zmiana właściciela to proces, który będzie przebiegał w sposób ewolucyjny. Pierwszy etap potrwa do uzyskania przez Allianz wymaganych zgód regulacyjnych, po czym Allianz zostanie formalnie właścicielem spółek Avivy w Polsce. W drugim etapie nowy właściciel, w dialogu z zespołem Avivy w Polsce, będzie kształtował wspólną przyszłość na polskim rynku. Do finalizacji transakcji i dalszych wspólnych ustaleń spółki Avivy w Polsce będą działały jak dotychczas, pod swoimi markami.

Zatem informacja na razie nie oznacza zmian dla klientów Avivy w Polsce. Nie muszą oni podejmować żadnych działań. Polskie przepisy chronią prawa i interesy klientów instytucji finansowych w sytuacji zmiany właściciela. Bez zmian pozostają relacje z agentami ubezpieczeniowymi i menedżerami sprzedaży Avivy – oraz zasady ich współpracy z klientami. Nie zmienia się też współpraca Avivy z bankami, brokerami, multiagencjami i innymi partnerami biznesowymi.

– Otwieramy nowy rozdział w blisko 30-letniej historii Avivy w Polsce. Nasz nowoczesny model biznesowy i efektywna praca całego zespołu Avivy zostały bardzo wysoko ocenione. Rozpoczynamy kolejny etap rozwoju, szanując dotychczasowy dorobek naszej firmy. Pozyskanie tak silnego i wiarygodnego właściciela umacnia naszą pozycję i atrakcyjność dla klientów. Wspólnie będziemy bardzo mocnym i konkurencyjnym uczestnikiem polskiego rynku ubezpieczeniowego i finansowego – podkreśla Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva w Polsce.

Warto sprawdzić: Ubezpieczenie domu i mieszkania. Ranking „Rz” 2021

Jak dodaje transakcja wycenia całość aktywów Avivy w Polsce na 2,7 miliarda euro, czyli 12,5 miliarda zł. Jest to więc największ … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMateusz Klich nie zagra z Anglią i Andorą. Koniec nadziei zawodnika Leeds
Następny artykułLEGIONOWO. 38-letni stalker złamał sądowy zakaz