A A+ A++

Autoelektrosan to nazwa niezwykłego, prototypowego autobusu zbudowanego przez Autosana. Na czym polega wyjątkowość tego pojazdu?

Autoelektrosan ma oczywiście napęd elektryczny, co dziś nie jest już niczym szczególnym. Jednak inżynierowie sanockiej firmy w niezwykły sposób podeszli do całej konstrukcji autobusu. Otóż cały układ napędowy został umieszczony w dodatkowej tylnej części, umieszczonej za przegubem i oddzielonej od kabiny pasażerskiej. 

Autoelektrosan z modułem pchającym

Konstrukcja została zbudowana w ramach projektu badawczego o nazwie “Autobus z tylnym, zewnętrznym, elektrycznym układem napędowym”, w który oprócz Autosanu, zaangażowana jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji. Celem przedsięwzięcia było opracowanie autobusu, w którym napęd, baterie oraz urządzenia peryferyjne (falowniki itp) znajdą się w wydzielonym, tylnym przedziale. 

W rezultacie tylny człon autobusu stanowi pchającą część pojazdu. Moduł jest do pewnego stopnia uniwersalny, tzn., że może być użyty jako napęd odpowiednio zaprojektowanej części pasażerskiej autobusu przeznaczonego zarówno do komunikacji miejskiej jak i międzymiastowej.

Autoelektrosan ma 12 m długości. Zespół napędowy jest odizolowany od kabiny pasażerskiej ścianą oraz spec … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGKS Tychy przegrywa z Chrobrym. Trzy punkty wędrują do Głogowa
Następny artykułArkadiusz Milik kontuzjowany. Czeka go dłuższa przerwa