Jest wiele czynników determinujących opłacalność podpisania umowy finansowania na auto z drugiej ręki. W praktyce leasing aut używanych niesie ze sobą przede wszystkim korzyści finansowe. Dla małych przedsiębiorców, którzy dopiero rozwijają skrzydła w branży to świetny sposób na zbudowanie floty pojazdów jak najniższym kosztem.
Pozostałe atuty leasingu pojazdów używanych np. poleasingowych to:
- możliwość wyboru auta wyższej klasy w rozsądniejszej cenie,
- redukcja miesięcznych kosztów eksploatacji aut w firmowej flocie,
- mniejsze obciążenie firmowego budżetu.
A zatem podpisanie umowy leasingu używanego auta to gwarancja oszczędności środków z firmowego budżetu. Dodatkowo wybierając pojazdy od sprawdzonego dostawcy, będziesz mieć też pewność, że ich późniejsza eksploatacja w firmowej flocie aut pozostanie bezproblemowa.
Obecnie na rynku jest wiele modeli samochodów, które świetnie nadają się do wykorzystania w firmowej flocie. Mowa tu nie tylko o autach fabrycznie nowych, ale także tych poleasingowych, które wciąż pozostają w pełni sprawne i do nadają się do dalszej eksploatacji przez wiele kolejnych lat.
Ciekawe marki, modele i roczniki aut, które warto wybrać w ramach leasingu aut używanych do firmy to:
- Jaguar I-Pace (od 2018 roku) – w pełni elektryczny SUV o zaskakującej dynamice jazdy i nowoczesnym designie.
- Volvo S90 (od 2016 roku) – luksusowy sedan oferujący przestronne wnętrze i innowacyjne systemy bezpieczeństwa.
- Toyota Auris (2019 rok) – kompaktowy hatchback, który wyróżnia się niezawodnością i niskimi kosztami eksploatacji.
- Audi A6 (od 2018 roku) – sedan klasy premium, który łączy sportowe osiągi z luksusem i zaawansowaną technologią.
- Ford Focus (od 2018 roku) – samochód, który zapewnia dynamiczne prowadzenie i nowoczesne technologie wspomagające kierowcę.
- Jaguar XF (od 2015 roku) – pojazd klasy średniej, łączący brytyjską klasę z doskonałymi osiągami. Nowoczesne wnętrze i zaawansowane systemy wspomagania kierowcy podkreślają jego prestiżowy charakter.
Oczywiście możesz wybrać wiele innych modeli poleasingowych pojazdów. W ofercie mAuto znajdziesz samochody różnych marek z roczników średnio od 2015 do 2020. Pamiętaj, że im młodszy pojazd z lepszym wyposażeniem wybierzesz, tym wyższa może być jego cena – niemniej jednak wciąż niższa niż w przypadku fabrycznie nowego samochodu.
Kwota miesięczna jest uzależniona od kilku parametrów:
- cena pojazdu zależna od takich aspektów jak: model, marka i rok produkcji auta,
- przebieg,
- czas trwania umowy leasingowej,
- kwota opłaty wstępnej,
- wartość wykupu resztkowego.
Alternatywnie na kwotę miesięcznych opłat w leasingu auta używanego może wpływać też ubezpieczenie, które wykupisz w atrakcyjnych pakietach dostępnych w mAuto. W rzeczywistości wygląda to tak, że im większa kwota opłaty wstępnej i wyższa wartość końcowa wykupu pojazdu, tym mniejsza kwota miesięcznej raty leasingowej.
Leasing używanego auta to tylko jedna z trzech dostępnych form pokrycia kosztów zakupu poleasingowego auta na potrzeby przedsiębiorstwa. Pozostałe opcje to: wynajem długoterminowy oraz zakup samochodu za gotówkę.
W praktyce jednak leasing wydaje się najrozsądniejszą opcją, głównie ze względu na optymalizację kosztów oraz aż trzy możliwe sposoby zakończenia umowy leasingowej.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS