W finale Jannik Sinner (Włochy, 4) ograł 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3 Daniła Miedwiediewa (3). W pierwszym secie pierwszy break-pointy bronił Rosjanin i to był dla niego najtrudniejszy moment. Potem przełamał i wyszedł na 3:1. W końcówce jeszcze raz odebrał podanie rywalowi. W drugiej sytuacja Włocha wygłądała jeszcze gorzej, przegrywał 1:5. Zdołał trochę odrobić, ale ostatecznie rywal wytrzymał presje i wyszedł na 2:0. W trzeciej odsłonie równa gra do stanu 5:4, wtedy pierwszy break w meczu dla Sinnera.

W czwartym secie w tym samym momencie Daniił nie utrzymał serwisu. W piątej partii Jannik uzyskał przełamanie przy 3:2. Utrzymał przewagę i po ponad trzech godzinach gry zdobył pierwszy Szlem w karierze. Dla Rosjanina to druga sytuacja gdzie prowadził 2:0, w 2022 nie wykorzystał prowadzenia w spotkaniu z Rafaelem Nadalem.