18.12.2020r. 12:24
Emisja ta jest częścią programu emisji obligacji zarejestrowanego 3 lipca na MARF pod nazwą “Program niezabezpieczonych obligacji uprzywilejowanych na kwotę 400 000 000 EUR Audax Renovables S.A. w 2020 r.”, oraz operacji giełdowej ogłoszonej przez spółkę 30 listopada dotyczącej obligacji wyemitowanych w ramach emisji dokonanych w 2017, 2018 i 2019 roku na łączną kwotę odpowiednio 65 mln, 35 mln oraz rozszerzenia tej ostatniej o kolejne 35 mln euro.
Bieżąca emisja jest prowadzona w celu restrukturyzacji terminów zapadalności zadłużenia Grupy, a tym samym wydłużenia ich do grudnia 2027 roku oraz obniżenia kosztu finansowego tego zadłużenia. Pozyskane środki zostaną również przeznaczone na finansowanie lub refinansowanie zielonych projektów, zgodnie z założeniami Ram Prawnych Finansowania Projektów Środowiskowych, zatwierdzonymi w marcu przez Grupę w celu wzmocnienia jej zaangażowania w produkcję energii odnawialnej.
Grupa spodziewała się pozyskać w tej emisji kwotę blisko 150 mln euro. Jednak pozytywny odbiór i duży popyt ze strony społeczności inwestorów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, pozwoliły zamknąć emisję na kwocie 200 milionów euro. W ten sposób udało się zapewnić, że kapitał inwestycyjny pochodzi nie tylko z kraju, ale również od ważnych inwestorów międzynarodowych. Na poziomie krajowym potwierdzono zaangażowanie w działania Grupy Audax ze strony Oficjalnego Instytutu Kredytowego (ICO), który przy okazji tej emisji ponownie przyłączył się do innych inwestorów instytucjonalnych, tym samym po raz kolejny demonstrując swoje wsparcie dla spółek krajowych.
Należy pamiętać, że Grupa kilka tygodni temu zamknęła emisję za kwotę 125 mln euro zielonych obligacji zamiennych na akcje zwykłe na rynku międzynarodowym z 2,4-krotną nadwyżką popytu.
Obie operacje pozwolą Grupie Audax Renovables zrealizować i poszerzyć postawione cele, a także zdywersyfikować bazę inwestorów krajowych i międzynarodowych, czyniąc bardzo istotny krok w umacnianiu pozycji na rynku jako wiodącej, niezależnej grupy energetycznej w segmencie MŚP z potencjałem do przewodzenia transformacji energetycznej w Europie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS