Denis Shapovalov doznał porażki na turnieju Stuttgart Open przegrywając z Martonem Fucsovicsiem. Shapovalov boryka się nie tylko z kontuzjami, ale również z brakiem konkretnych celów, a gra bez bólu byłaby dla niego świetnym początkiem.
W początkowej fazie meczu wydawało się, że kanadyjski tenisista jest w dobrej formie, ponieważ wygrał pierwszego seta 6:3. Jego gra była bardziej agresywna, co przyniosło mu korzyść.

Jednakże w drugim secie Fucsovics wrócił do gry i wykorzystał słabszą grę Shapovalova.
W ostatnim secie Węgier dalej kontrolował przebieg meczu, podczas gdy Shapovalov borykał się ze swoim serwisem, który jest dla niego kluczowy. Mimo prób odrobienia strat, Shapovalov nie był w stanie zmienić sytuacji na korcie i przegrał mecz 6:3, 3:6 6:4.
Podsumowując, Shapovalov miał tylko 2 asy, a liczba podwójnych błędów wyniosła 11.